Przejdź do głównej treści
Strona główna / Blog / Polecana fizjoterapia uroginekologiczna w Krakowie

Polecana fizjoterapia uroginekologiczna w Krakowie

Na początek kilka słów wyjaśnienia, bo pewnie zastanawiasz się skąd w ogóle pomysł na taki buńczuczny, czy wręcz bezczelny tytuł? Po prostu w Body Move pacjentów przyjmuje świetna specjalistka od dna miednicy, Justyna Gucwa, do której nie ma szans zapisać się z dnia na dzień, czy nawet z tygodnia na tydzień, a z każdym miesiącem przybywa pacjentek i pacjentów z polecenia.

Fizjoterapia uroginekologiczna
Logotyp Google
4.9
na podstawie 133 opinii.
Zobacz opinie

Statystyk nie prowadzimy, ale być może jest to najbardziej polecana fizjoterapia uroginekologiczna w Krakowie. Z jakimi problemami możesz się zwrócić do Justyny? Przede wszystkim z nietrzymaniem moczu, każdego rodzaju. Będąc w ciąży lub/i po porodzie, z wszelkimi dolegliwościami bólowymi i przeciążeniowymi, po interwencjach chirurgicznych w obrębie miednicy (cesarskie cięcie, histerektomia) i wieloma innymi, często wstydliwymi problemami dotykający nie tylko kobiety, ale i mężczyzn.

Czym w ogóle jest fizjoterapia uroginekologiczna?

Fizjoterapia uroginekologiczna, to wąska dziedzina fizjoterapii specjalizująca się w diagnozowaniu i leczeniu dysfunkcji mięśni dna miednicy. Jest to  precyzyjna i skuteczna odpowiedź na szereg problemów zdrowotnych dotykających zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Zaburzenia takie jak nietrzymanie moczu, obniżenie narządów miednicy, bóle podbrzusza czy dysfunkcje seksualne, mogą być skutecznie leczone przez specjalistów od fizjoterapii uroginekologicznej. W Krakowie i innych dużych miastach ta dziedzina fizjoterapii rozwija się bardzo dynamicznie, oferując pacjentom dostęp do specjalistycznej opieki i dając nadzieję na lepszą jakość życia i rozwiązanie ich problemów zdrowotnych.

Fizjoterapia uroginekologiczna wskazania

Czas, żeby przyjrzeć się dokładanie wszelkim wskazaniom do fizjoterapii uroginekologicznej. W Krakowie, przy ul. Kapelanka 13a, a więc w naszym centrum medycznym leczymy rozmaite przypadki w ramach urofizjoterapii. Sprawdź, czy któreś ze wskazań do terapii przedstawionych poniżej Ciebie nie dotyczy? A jeżeli tak, to nie ma co się wstydzić! Trzeba po prostu umówić się do specjalisty. Nie jesteś odosobnionym przypadkiem, miliony pacjentów na świecie korzysta z technik fizjoterapii uroginekologicznej.

 • jesteś w trakcie ciąży lub po porodzie
 • doszło do obniżenia narządów miednicy mniejszej,
 • w przypadku bólu okolicy miednicy lub/i odcinka krzyżowo-lędźwiowego kręgosłupa
 • przy bolesnym współżyciu
 • przy braku lub przy bolesnych orgazmach
 • przy rozejściu mięśni prostych brzucha
 • gdy masz bliznę po nacięciu krocza lub epizjotomii
 • po wszelkich operacjach uroginekologicznych
 • przy nietrzymaniu moczu, stolca i gazów (nawet okazjonalne)
 • gdy pojawiają się problemy z oddawaniem moczu (ból lub mikcja „na raty”)
 • gdy występują problemy z wypróżnieniem (ból, zaparcia)
 • przy bolesnym miesiączkowaniu lub owulacji
 • w przypadku uczucie „kulki” w pochwie / ciężkości w kroczu

Jak widzisz, jest trochę tych wskazań w przypadku których można, a wręcz trzeba zwrócić się po pomoc do urofizjoterapeuty. Nie warto zwlekać z wizytą u specjalisty, bo problem raczej sam nie zniknie.

Ćwiczenia w ciąży

Metody i techniki w fizjoterapii uroginekologicznej

Fizjoterapia uroginekologiczna stosuje różnorodne techniki mające na celu osiągnięcie pożądanych efektów terapeutycznych. Są to przede wszystkim ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy, biofeedback, elektrostymulacja no i oczywiście manualne techniki terapeutyczne. W naszym centrum medycznym przy ul. Kapelanka 13a w Krakowie fizjoterapia uroginekologiczna została wsparta dodatkowo przez nowoczesny aparat do punktowej stymulacji eletkromagnetycznej, przy użyciu którego terapia jest doskonałym uzupełnieniem leczenia nietrzymania moczu, bólu w obrębie miednicy mniejszej, a nawet łagodzenia dolegliwości związanymi z zapaleniem prostaty (niebakteryjnym), czy też rozrostem gruczołu krokowego. Stosujemy najnowsze metody leczenia, personalizując terapię do potrzeb każdej pacjentki i każdego pacjenta. Dzięki temu, prowadzona przez nas terapia jest skuteczna i dostosowana do indywidualnych problemów zdrowotnych. Pewnie dlatego jest polecaną fizjoterapią uroginekologiczną w Krakowie i okolicach.

Zalety fizjoterapii uroginekologicznej

Zalet płynących z fizjoterapii uroginekologicznej jest wiele. Poprawia ona jakość życia poprzez złagodzenie lub wręcz całkowite wyeliminowanie objawów. Ponadto, zwiększa komfort seksualny i psychiczny, a także pomaga w profilaktyce przyszłych problemów zdrowotnych. Jak już wspomnieliśmy rozwój omawianej terapii jest dynamiczny. W Krakowie fizjoterapia uroginekologiczna jest coraz popularniejsza i coraz więcej kobiet doświadcza jej zalet, ciesząc się lepszym zdrowiem i większym komfortem życia. Także z miesiąca na miesiąc przybywa panów, którzy pokonali wstyd i umówili się na wizytę do urofizjoterapeuty szukając pomocy związanej ze wstydliwymi problemami, które ich dotknęły.

Mięśnie dna miednicy okiem urofizjoterapety

Mięśnie dna miednicy odgrywają istotne funkcje nie tylko w przypadku kobiet, ale również w przypadku mężczyzn. Mięśnie dna miednicy zaliczane są do mięśni głębokich modnie nazywanych „core”. Ich znaczenie jest ogromne, ponieważ odpowiadają za stabilizację całego tułowia, można wręcz powiedzieć, że stanowią taki wewnętrzny gorset mięśniowy. Ich zadaniem jest „podparcie” narządów miednicy mniejszej oraz utrzymanie prawidłowego ciśnienia cewkowego i odbytniczego. To właśnie one odpowiadają za trzymanie moczu, stolca i gazów. Mięśnie dna miednicy wpływają też na funkcje seksualne, co nie jest bez znaczenia także dla zdrowia psychicznego człowieka. Gdy mięśnie dna miednicy funkcjonują nie prawidłowo pojawiają się wstydliwe, utrudniające życie problemy. Umawiając się na wizytę do fizjoterapeuty uroginekologicznego zrobisz pierwszy krok w kierunku do zdrowia i poprawy komfortu życia codziennego, w sferze którą właśnie poruszyliśmy.

Wizyta u urofizjoterapeuty – krok po kroku

Każdy urofizjoterapeuta ma swój styl pracy, wybrane techniki manualne itd. Jednak postaramy się uogólnić jak może wyglądać wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego, bo być może w ten sposób będzie łatwiej pokonać strach lub wstyd i umówić się do specjalisty. W Body Move będzie to wyglądało mniej więcej tak: Justyna, nasza fizjoterapeutka uroginekologiczna podczas wizyty przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad, jeżeli trzeba wykona niezbędne testy i zbada mięśnie dna miednicy. Po badaniu omówiony zostanie konkretny plan działania polegający głównie na terapii manualnej i indywidualnie dobranych ćwiczeniach. Nie ma się czego bać! Jesteśmy przecież po to, żeby Ci pomóc!

Świetlana przyszłość fizjoterapii uroginekologicznej w Krakowie

Nie ma wątpliwości, że fizjoterapia uroginekologiczna w Krakowie lub innych miastach stanowi istotny element systemu opieki zdrowotnej, tak bardzo potrzebny w społeczeństwie. Jest ukierunkowana bardziej na potrzeby kobiet (bo ciąża, poród, miesiączki itd.), ale w coraz większym stopniu przekonują się do niej też mężczyźni, którzy też mają przecież swoje problemy. Fizjoterapia uroginekologiczna dzięki systematycznie nowym, innowacyjnym metodom, indywidualnemu podejściu do pacjentów oraz stale rosnącej dostępności, bez dwóch zdań przyczynia się do poprawy jakości życia i zdrowia kobiet oraz mężczyzn.

Podobne
Przeczytaj także inne wpisy

19 stycznia, 2024 r.

Fala uderzeniowa na zapalenie prostaty

Cierpisz z powodu uciążliwego bólu w kroczu? Musisz często korzystać z toalety? Twoje życie seksualne jest w rozsypce? Jest rozwiązanie. Fala uderzeniowa na zapalenie prostaty, które zostało zdiagnozowane jako niebakteryjne zapalenie gruczołu krokowego stosowana jest z powodzeniem od wielu lat, na całym świecie u coraz większej rzeszy pacjentów.
Więcej

9 stycznia, 2024 r.

Bolesne miesiączki – cichy problem kobiet

Endometrioza, mięśniaki, stany zapalne czy też zrosty. To często przyczyny uciążliwych, bolesnych miesiączek. Rzadziej ból może być powiązany z wadami anatomicznymi, takimi jak choćby tyłozgięcie macicy, czy też z nowotworami rozwijającymi się w obrębie narządów rodnych. Jeżeli cierpisz na bolesne miesiączki koniecznie przeczytaj ten tekst.
Więcej

1 stycznia, 2024 r.

Kinesiotaping w ciąży

Ciąża to czas pełen zmian, zarówno emocjonalnych, jak i fizycznych. Niestety te zmiany często bywają uciążliwe, czy wręcz bolesne. Mogą pojawić się bóle pleców, bóle w stawach skokowych i kolanowych, problemy z poruszaniem. W tym okresie przyszłe mamy szukają sposobów na złagodzenie dolegliwości związanych z ciążą.
Więcej
Mapa dojazdu
Jak dojechać do BodyMove
Adres naszego Centrum
ul. Kapelanka 13A (II piętro)
30-347 Kraków
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 20:00
Sobota: 09:00 - 14:00
Logotyp Google
4.9
na podstawie 133 opinii.
Zobacz opinie