Nadmierna potliwość Kraków

Pocą Ci się dłonie lub stopy? A może Twoją zmorą jest nadmierna potliwość pach? Bez względu na to, który obszar ciała przysparza Ci zmartwień na skutek pocenia się wiedz, że są bezpieczne i skuteczne metoda walki z nadpotliwością dłoni, stóp oraz pach.

Nie musisz płacić kroci za leczenie laserowe, którego skutki są nieodwracalne. Nie musisz też łykać leków, które obciążają wątrobę i niszczą żołądek, a działają tylko wtedy gdy się je zażywa przewlekle.

Jest bezpieczniejsza metoda leczenia nadmiernej potliwości o wysokiej skuteczności i długotrwałych skutkach terapeutycznych. Jaka? Wszystkiego dowiesz się z tego tekstu. Jeżeli jesteś osobą aktywną zawodowo i towarzysko to nadpotliwość na pewno nie jest tym, z czym chciałbyś się „nosić” każdego dnia, prawda?

Nadmierna potliwość

Pocą Ci się stopy, dłonie lub pachy?
Chcesz pozbyć się nadpotliwości?

Nadmierna potliwość

Nadmierna potliwość przyczyny

Nadmierna potliwość to coraz częstsze zjawisko w społeczeństwach wysokorozwiniętych. O ile pocenie się w wyniku wysiłku fizycznego, czy też wysokiej temperatury jest normalne, to pocenie się tak po prostu, już nie. Jakie mogą być przyczyny nadmiernej potliwości? Przede wszystkim codzienny stres, na który narażeni jesteśmy głównie w pracy, ale też na studiach, a nawet w domu. Wysokie wymagania stawiane nam każdego dnia przez pracodawców u sporej części osób wywołują właśnie nadmierną aktywność gruczołów potowych rozmieszczonych na dłoniach, stopach, plecach lub pod pachami. Także zaburzenia hormonalne mogą być bardzo często przyczyną nadpotliwości. Co jeszcze może powodować nadmierne pocenie się? Na pewno otyłość, czy też choroby neurologiczne. Jakie więc opcje ma pacjent ciepiący na nadpotliwość?

Nadpotliwość leczenie – dostępne metody

Jest kilka popularnych metod leczenia nadpotliwości dostępnych na rynku. Popularną metodą jest lipoliza laserowa, która polega na rozpuszczaniu gruczołów potowych laserem i odessaniu ich. Jest to zabieg nieodwracalny, co oznacza, że więcej w tym miejscu pot nie będzie występować, a co za tym idzie nie będzie możliwości wymiany cieplnej na tym obszarze, jak również usuwania tędy toksyn z organizmu. Koszt zabiegu to około 5-6 tysięcy złotych. Inną popularną metodą leczenia nadmiernej potliwości są zastrzyki z botoksu. Ta metoda leczenia nadpotliwości blokuje końcówki nerwów, odpowiedzialnych za działanie gruczołów potowych. Zastrzyki wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Koszt terapii to około 2 tysiące złotych. Trwałość od 6 do 12 miesięcy. Jeszcze inną metodą, którą można leczyć nadmierną potliwość (ale tylko pach) jest liposukcja. Wraz z tłuszczem odsysa się po prostu gruczoły potowe – wszystko za pomocą cienkiej igły. Koszt bagatela 5 tysięcy złotych.

Nadmierna potliwość

Jonoforeza na nadpotliwość

Bezpieczniejszą i tańszą metodą leczenia nadmiernej potliwości jest jonoforeza. Na czym to polega? ? Celem jonoforezy jest zmniejszenie aktywności receptorów, które znajdują się w gruczołach potowych. Mniejsza aktywność wspomnianych receptorów to mniej wydzielanego potu. Zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny. Co ważne, nie uszkadza on gruczołów potowych, a jedynie ogranicza ich aktywność. Do specjalnych komór wypełnionych wodą wkłada się dłonie lub stopy. W sytuacji, gdy zabieg ma dotyczyć pach używa się do tego specjalnych poduszek, które są lekko zmoczone. Gdy urządzenie wystartuje rozpoczyna się dezaktywacja receptorów, a jedyne co pacjent odczuwa to lekkie mrowienie. Po kwadransie zabieg się kończy i można wrócić do codziennych obowiązków. Urządzenie do leczenia nadpotliwości jest bezpieczne w użyciu dzięki zastosowaniu takich rozwiązań jak zabezpieczenie przed porażeniem prądem, czy też kontrola nadużywania terapii jonoforezą.

Wystarczy około 14 zabiegów po 15 minut wykonywanych codziennie, by osiągnąć pożądane efekty na kilka miesięcy.

Nadmierna potliwość – zalety leczenia jonoforezą

 

Nadmierna potliwość leczona jonoforezą nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych metod. To oznacza, że nie trzeba zażywać leków na nadpotliwość, które obciążają układ pokarmowy. Terapia jest nieinwazyjna, bezbolesna i bezpieczna dla zdrowia. Jej efekty, jak już zostało wspomniane utrzymują się przez wiele miesięcy. W porównaniu do innych metod leczenie nadmiernej potliwości jonoforezą jest też o wiele tańsze. Dwutygodniowa terapia, którą można przeprowadzić w domowym zaciszu kosztuje zaledwie 700 złotych, co w porównaniu z zastrzykami z botoksu (min. 2,5 tys. zł), czy laserowym usuwaniem gruczołów potowych (około 6 tyś. zł) jest ceną bardzo niską.

Leczenie nadpotliwości jonoforezą – przeciwskazania

Chociaż zabiegi jonoforezą są generalnie bezpieczne dla zdrowia i ludzkiego organizmu to jednak są pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia terapii. Zapoznaj się z nimi, w końcu zdrowie jest najważniejsze. Jeżeli nie dotyczą Cię przedstawione poniżej przeciwwskazania do terapii jonoforezą to możesz śmiało wykorzystać tę nieinwazyjną metodę w leczeniu nadmiernej potliwości.

N

ropne stany zapalne skóry i tkanek miękkich

N

wypryski, owrzodzenia

N

stany gorączkowe

N

porażania spastyczne

N

wszczepiony rozrusznik serca

N

zakrzepy

N

zagrożenia zatorami

N

zakrzepowe zapalenie żył

N

nowotwory łagodne i złośliwe

N

skaza krwotoczna

N

ostre procesy zapalne i infekcje ogólne

N

endoproteza

Nadmierna potliwość

Leczenie nadpotliwości w domu

Leczenie nadpotliwości w domowym zaciszu jest komfortowe i bardzo proste. My wypożyczamy Ci urządzenie do jonoforezy, a Ty korzystasz z niego wtedy, kiedy masz czas. 15 minut dziennie to nawet najbardziej zapracowany człowiek jest w stanie znaleźć, prawda? Dostaniesz od nas kompletny zestaw do terapii, z jednorazowymi poduszeczkami i nowymi ręcznikami. Po terapii po prostu nam go zwrócisz. Nie pobieramy kaucji za wypożyczany sprzęt, a jedynie podpisujemy z pacjentem umowę najmu. Zapraszamy serdecznie do wypożyczania sprzętu do leczenia nadpotliwości jonoforezą. To naszym zdaniem najlepszy sposób, by wygrać z nadmiernym poceniem się. Spocone dłonie, wilgotne, śmierdzące skarpetki lub rajstopy, czy też obrzydliwe plamy na odzieży pod pachami przejdą do przeszłości, a Ty znowu będziesz duszą towarzystwa 😉

Podpisujemy
umowę

Przekazujemy
sprzęt

Zainteresowany? Zamów urządzenie do odbioru

Oddział Kraków

Kapelanka 13A (II piętro)
30-347 Kraków

Pon-Pt 8:00 – 20:00, Sb 9:00 - 14:00
krakow@bodymove.pl

Zadzwoń teraz
Zapisz się online