Przejdź do głównej treści

USG Kraków

Szukasz miejsca gdzie bardzo dobrze wykonują badanie USG w Krakowie? Umów się do centrum medycznego Body Move przy Kapelance 13a. To tutaj wykonujemy badanie ultrasonograficzne z opisem na precyzyjnym aparacie Alpinion XCube 60.

Logotyp Google
4.9
na podstawie 133 opinii.
Zobacz opinie

To właśnie trafna diagnoza jest pierwszym krokiem do odzyskania zdrowia. USG jamy brzusznej, USG aorty brzusznej, USG zaotrzewnej i wiele innych. Zarejestruj się na wizytę, przeczytaj jak się przygotować do badania USG i odwiedź nasze centrum medyczne. Warto wiedzieć, że nie potrzebujesz skierowania od lekarza, by umówić się na USG. Rejestrujesz się na wizytę prywatnie, nic więcej nie potrzeba. W ciągu 15 minut dostaniesz od nas wynik badania wraz z opisem i zdjęciami. Po przeprowadzonym badaniu możesz skonsultować wynik z lekarzem, który je wykonał. Na pewno doradzi Ci, dalsze kroki jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Badanie USG zastosowanie

Badanie USG można zastosować zarówno do wykrywania guzów i zmian nowotworowych, jak i nieprawidłowości w strukturze narządów takich jak wątroba, śledziona itd. Ultrasonografia świetnie sprawdza się przy ocenie mięśni więc wykorzystywana jest zarówno w diagnostyczne ortopedycznej, jak i tkanek miękkich. Co więcej badanie usg można z powodzeniem wykonywać przy ocenie żył i tętnic sprawdzając m.in. prawidłowość przepływ krwi. USG może być traktowane jako badanie autonomiczne lub jako badanie dodatkowe. To jedno z najczęściej wykonywanych badań obrazowych na świecie.

USG przygotowanie do badania

Generalnie do badania USG nie trzeba się przygotowywać, jest ono badaniem nieinwazyjnym. Są jednak pewne wyjątki, jak USG jamy brzusznej, USG aorty brzusznej, do których pacjent musi być na czczo – minimum 6 h od ostatniego, lekkostrawnego posiłku. Do tych badań przystępuje się z pełnym pęcherzem, dlatego na godzinę przed badaniem trzeba wypić litr wody niegazowanej. W dniu badania bezwzględnie należy powstrzymać się od pokarmów wzdymających, palenia papierosów i e-papierosów. Wszystko po to, by maksymalnie zredukować ilość powietrza w układzie pokarmowym. Pęcherzyki powietrza do złudzenia przypominają guzy, więc po co niepotrzebnie się później denerwować, że coś podejrzanego wyszło w trakcie badania USG.

Zalety badania USG

Na pewno głównymi zaletami badania USG jest to, że jest ono łatwo dostępne, bezpieczne, bezbolesne i może być wykonywane dowolną liczbę razy nawet w krótkim okresie. Dzięki temu świetnie sprawdza się jako badanie w kontrolowaniu postępów leczenia, jak również w monitorowaniu zmian, które mogą być nowotworowe. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich kobiet w ciąży oraz osób z wszczepionym rozrusznikiem serca – badanie USG nie wywoła żadnych niepożądanych reakcji, jest w pełni bezpieczne. Do tego stopnia, że można je wykonywać nawet u noworodków precyzyjnie oceniając przy tym narządy, wielkość i strukturę. Podsumowując, jest to badanie, które ma wiele zalet i pewnie dlatego jest cenionym narzędziem diagnostycznym na całym świecie. Zapraszamy serdecznie na precyzyjne badanie USG Kraków Kapelanka 13a, II piętro.

Skontaktuj się z nami
Daj sobie pomóc już dzisiaj! Umów się na wizytę w BodyMove!
4.9
Średnia ocen w naszym Centrum Medycznym
Mapa dojazdu
Jak dojechać do BodyMove
Adres naszego Centrum
ul. Kapelanka 13A (II piętro)
30-347 Kraków
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 20:00
Sobota: 09:00 - 14:00
Logotyp Google
4.9
na podstawie 133 opinii.
Zobacz opinie