Przejdź do głównej treści
Strona główna / Blog / Rehabilitacja stomatologiczna – Kraków, Kapelanka 13

Rehabilitacja stomatologiczna – Kraków, Kapelanka 13

Dokuczają ci bóle w obrębie żuchwy lub skroni? Masz krzywy zgryz, przez co ścierasz zęby? A może przeszedłeś zabieg stomatologiczny i lekarz zalecił terapię stawów żuchwowo-skroniowych? Ba! nawet życie w ciągłym stresie jest niekorzystne dla twoich zębów.

Terapia manualna
20 maja, 2021 r.
Rehabilitacja stomatologiczna
Logotyp Google
4.9
na podstawie 133 opinii.
Zobacz opinie

Dowiedz się, jak wygląda rehabilitacja stomatologiczna w Krakowie przy ul. Kapelanka 13 – zapamiętaj ten adres, ponieważ może ci się przydać. Oczywiście rehabilitacja stomatologiczna to nie tylko terapia stawów żuchwowo skroniowych ale też np. terapia w obrębie kości klinowych, okolicy skroni, to także redukcja napięć w obrębie głowy. Jednakże większość dysfunkcji jest związana właśnie ze stawem żuchwowo-skroniowym i okolicznymi strukturami, choć oczywiście nie zawsze.

Rehabilitacja stomatologiczna – wskazania i objawy

Dysfunkcje, które wymagają rehabilitacji stomatologicznej mogą występować zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci, tak kobiet jak i mężczyzn. Wskazaniem do terapii stomatologicznej wśród najmłodszej grupy pacjentów są zaburzenia żucia, które występują bardzo często jako wynik nadmiernego stresu (nowe środowisko, wymagania nauczycieli, konieczna systematyczność, rozbudowany plan zajęć). Również u młodzieży i osób, które wchodzą w dorosłość ten przewlekły stres jest doskonale widoczny w stawach żuchwowo-skroniowych. To tylko jeden ze skutków wspinania się po „drabinie sukcesu” dlatego osoby robiące karierę są główną grupą wśród naszych pacjentów. Spośród objawów ze strony stawu żuchwowo-skroniowego najczęściej zdarzają się bóle w obrębie głowy, twarzy, mogą się one pojawiać, czy to podczas przeżuwania pokarmu lub/i ziewania. Ponadto, mogą występować takie objawy jak szumy uszne, zaburzenia ruchomości, zbyt mały lub zbyt duży zakres ruchu, jak również objawy akustyczne, typu trzeszczenie lub przeskakiwanie w stawie.

Zgłoś się do nas na rehabilitację stomatologiczną – Kraków, przy ul. Kapelanka 13 jeżeli dokuczają ci, któreś z wymienionych objawów:

  • hipermobilność żuchwy
  • dolegliwości bólowe w obrębie twarzy
  • ocieplenie okolicy stawy
  • obrzęk w obrębie stawu
  • ból w trakcie przeżuwania lub ziewania
  • bóle napięciowe głowy
  • trzaskanie lub przeskakiwanie w stawie
  • nadmierne napięcie mięśni w obrębie stawu
  • zgrzytanie zębami (bruksizm)

Badania wskazują, że najwięcej pacjentów z dysfunkcjami układu stomatognatycznego jest wśród dwudziesto i trzydziestolatków. Wydaje się, że to po prostu jeszcze jeden odcień szarości w pogoni za sukcesem zawodowym.

Problem dotyczy również Ciebie? Skontaktuj się już teraz!

Rehabilitacja stomatologiczna

Dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych – podstawowe przyczyny

Przyczyny dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych nie zawsze da się określić jednoznacznie. Czynniki wywołujące zaburzenia w obrębie stawu i sąsiadujących z nim struktur mogą brać się z twarzoczaszki, mózgoczaszki, a także mieć podłoże w innych częściach ludzkiego ciała. Na powstanie zaburzeń w obrębie narządu żucia mają wpływ: mikrourazy wywołane dysfunkcjami lub wynikające z przeciążeń, zaburzenia zgryzu, bezpośredni uraz stawu skroniowo-żuchwowego lub twarzoczaszki, uraz pośredni, nadmierne napięcie mięśni, zaburzenia posturalne, choroby reumatyczne, czynniki ogólnoustrojowe, stres oraz zaburzenia psychiczne.
W przeciągu lat wskutek nawarstwiających się mikrourazów powstają zmiany zwyrodnieniowe w obrębie struktur tworzących staw. Skutek? Dolegliwości bólowe, które mogą występować zarówno podczas jedzenia, mówienia, ziewania. Nie czekaj aż nie będziesz w stanie normalnie funkcjonować – zgłoś się na rehabilitację stomatologiczną – Kraków, Kapelanka 13.

Rehabilitacja stomatologiczna – na czym polega?

W gabinecie rehabilitacji Body Move skupiamy się przede wszystkim na tym, by w pierwszej kolejności ulżyć pacjentowi w bólu i znieść dysfunkcje w obrębie nieprawidłowo pracującej struktury. W ramach prowadzonej przez nas w Krakowie rehabilitacji stomatologicznej wykorzystujemy nowoczesne techniki terapii manualnej oraz suchą igłoterapię, a wszystko po to, by zredukować napięcia, uśmierzyć ból, zmniejszyć ewentualny obrzęk. W ramach wizyty nasz specjalista może Ci zlecić „pracę domową”, a więc ćwiczenia, których celem będzie utrwalenie efektów terapii stomatologicznej, co z pewnością przyspieszy leczenie. Pamiętaj, że nie leczone dysfunkcje w obrębie stawu żuchowo-skroniowego potrafią skutecznie obrzydzić jedzenie, śpiewanie, a w skrajnych przypadkach nawet mówienie. Jeżeli słyszysz trzaskanie lub przeskakiwanie w omawianym stawie, odczuwasz ból szczęki lub głowy to łap za telefon i do zobaczenia!

Rehabilitacja stomatologiczna – ciekawostki

Rehabilitacja stomatologiczna w obecnej postaci jest stosunkowo „młodym odgałęzieniem” rehabilitacji, choć pierwsze wzmianki o próbach – nie zawsze skutecznych – sięgają 1934 roku, kiedy to laryngolog Casten opisał u jednego ze swoich pacjentów zaburzenia w obrębie stawu żuchwowo-skroniowego. We wzmiance pojawiły się doskonale znane trzaski w obrębie samego stawu, szumy uszne i inne charakterystyczne objawy, którymi zajmuje się rehabilitacja stomatologiczna obecnie. Pierwsze próby leczenia obejmowały szyny i protezy. Wówczas nikt nie myślał o manualnej pracy z omawianymi strukturami. Od tamtych czasów wiele się zmieniło, oczywiście na lepsze. Mamy do dyspozycji precyzyjne urządzenia diagnostyczne i przede wszystkim dodatkowe kilkadziesiąt lat pracy i doświadczenia różnego rodzaju lekarzy i rehabilitantów. Zapraszamy serdecznie do naszego gabinetu w Krakowie – rehabilitacja stomatologiczna o wysokiej skuteczności.

Podobne
Przeczytaj także inne wpisy

27 września, 2023 r.

Gdzie jest skuteczna rehabilitacja barku w Krakowie?

Przynajmniej raz w życiu chyba każdy z nas doświadczył bólu fizycznego. Czy to na skutek urazu lub też chronicznej choroby czy przeciążenia danej struktury. Okazuje się, że jednym z najbardziej kontuzjogennych miejsc w ciele człowieka jest bark. To skomplikowany staw, który każdego dnia poddawany jest wyzwaniom stąd też jego narażenie na urazy i kontuzje.
Więcej

21 września, 2023 r.

Potrzebna rehabilitacja kolana w Krakowie?

Codziennie tysiące ludzi w Polsce doświadcza bólu i ograniczeń związanych z kolanami. Dlaczego pojawiają się problemy przeważnie z tym stawem i dlaczego konieczne bywa przeprowadzenie rehabilitacja kolana? Kolano jest jednym z najbardziej skomplikowanych stawów w organizmie, który odgrywa kluczową rolę w naszej zdolności do poruszania się.
Więcej

10 lipca, 2023 r.

Choroby trzeszczek palucha - przyczyny, objawy i metody leczenia

Choroby stawu palucha to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób na całym świecie. Jedną z najczęstszych dolegliwości jest choroba trzeszczek palucha. Ta dolegliwość może powodować ból, sztywność i ograniczenie ruchomości w stawie. W tym artykule omówimy przyczyny, objawy i metody leczenia choroby trzeszczek palucha.
Więcej
Mapa dojazdu
Jak dojechać do BodyMove
Adres naszego Centrum
ul. Kapelanka 13A (II piętro)
30-347 Kraków
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 20:00
Sobota: 09:00 - 14:00
Logotyp Google
4.9
na podstawie 133 opinii.
Zobacz opinie