Usuwanie cellulitu falą uderzeniową Kraków

wrz 16, 2022 | Fala uderzeniowa

Chcesz usunąć cellulit z pośladków? A może twoją zmorą jest cellulit na udach? Bez względu na obszar występowania „pomarańczowych skórek” mamy dla Ciebie rozwiązanie: usuwanie cellulitu falą uderzeniową. W Krakowie, w naszym gabinecie w ścisłym centrum od lat korzystamy z terapii falami uderzeniowymi w rehabilitacji, medycynie sportowej i właśnie w medycynie estetycznej. Działanie fali ESWT mamy opanowane do perfekcji, a tysiące zadowolonych pacjentów jest dla nas najlepszą wizytówką. Nie zawsze da się zredukować cellulit masażami ujędrniającymi, zwłaszcza gdy jest on w III lub IV stadium. Wówczas konieczne jest podjęcie konkretnych działań, a na pewno do takich należy terapią falą uderzeniową. To obecnie jedna z najlepszych metod walki z cellulitem i na pewno jedna z najbezpieczniejszych. Zapisz się do nas na usuwanie cellulitu falą uderzeniową Kraków gabinet Body Move przy ul. Szlak 12. Nasi specjaliści podczas wizyty zadbają o komfortową atmosferę.

Co to jest cellulit i skąd się bierze?

Cellulit, zmora kobiet na całym świecie to nic innego jak zmieniona tkanka tłuszczowa. Na skutek różnych przyczyn (o tym przeczytacie poniżej) tłuszcz nie rozkłada się w organizmie równomiernie. Najczęściej dotyczy to pośladków, ud, czy też brzucha, rzadziej biustu. W miarę rozwoju cellulitu pomarszczona skóra, z guzkami oraz zagłębieniami przypomina swoją fakturą skórkę pomarańczową. Skąd więc się bierze cellulit? Zdaniem specjalistów najczęściej przyczyną jego powstawania jest brak ruchu na co dzień lub niedostateczna aktywność fizyczna. Inne powody to:

 • zmiany hormonalne
 • nadmiar soli i cukru w diecie
 • problemy z układem krążenia
 • czynniki genetyczne
 • nadmierny stres

Bez względu jednak na przyczynę możesz w kilka tygodni zredukować cellulit z ud, czy też pośladków – bez skutków ubocznych, nieinwazyjnie – za pomocą terapii falą uderzeniową. Kraków, ul. Szlak 12 to w tym miejscu mamy swój gabinet, gdzie zajmujemy się m.in. usuwaniem cellulitu.

usuwanie cellulitu kraków

II stadium cellulitu

Usuwanie cellulitu falą uderzeniową

Usuwanie cellulitu falą uderzeniową w Krakowie, jak i innych dużych miastach Polski jest w ostatnich latach jedną z najskuteczniejszych i najczęściej stosowanych metod w redukcji przerośniętych komórek tłuszczowych. Skąd fenomen tej metody? Już po kilku zabiegach falą uderzeniową na cellulit obserwuje się znaczne poprawienie się struktury skóry – staje się ona gładsza i pozbawiona charakterystycznej faktury “pomarańczowej skórki”. Zwiększa się jej elastyczność i jędrność, bo fala uderzeniowa sama w sobie stymuluje produkcję naturalnego kolagenu. Kwestią indywidualną jest ile zabiegów trzeba wykonać by osiągnąć zadowalające rezultaty. Przeważnie zalecamy wykonanie 8-10 zabiegów w serii, nie częściej niż 2x w tygodniu.

Jak fala uderzeniowa redukuje cellulit?

Fala uderzeniowa stymuluje metabolizm komórkowy i poprawia miejscowo krążenie. Ma bezpośredni wpływ na produkcję naturalnego kolagenu, który jak wiadomo jest budulcem tkanek miękkich. Fala uderzeniowa redukuje cellulit w sposób mechaniczny, oddziałując bezpośrednio na tkankę tłuszczową, rozbijając przerośnięte komórki tłuszczowe i uelastyczniając skórę.

redukowanie cellulitu falą uderzeniową kraków

Rozbijanie komórek tłuszczowych falą uderzeniową

Wskazaniem do zastosowania fali uderzeniowej będzie oczywiście cellulit, głównie III i IV stopnia, ale terapię ESWT można zastosować po liposukcji, w leczeniu miejscowej otyłości, a także po to by ujędrnić pośladki czy uda i zrelaksować skórę.

supinacja

Problem dotyczy również Ciebie? Skontaktuj się już teraz!

Przebieg zabiegu falą uderzeniową na cellulit

Sam zabieg jest bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Nie ma też potrzeby stosowania znieczulenia miejscowego. Na obszar, który ma zostać poddany zabiegowi nakładany jest żel na bazie wody, żeby nie doprowadzić do podrażnień skóry. Po rozsmarowaniu żelu wystarczy już tylko ustawić parametry zabiegu na urządzeniu. Gdy wszystko jest gotowe rozpoczyna się zabieg, który trwa około 20 min.  Po zabiegu można wrócić do codziennych obowiązków. Jedynym skutkiem ubocznym po zabiegu może być zaczerwienienie okolicy poddanej zabiegowi oraz delikatne pieczenie.

usuwanie cellulitu falą uderzeniową

Zabieg falą uderzeniową na cellulit jest praktycznie bezbolesny

Ile zabiegów należy wykonać?

Zalecane minimum to 8 zabiegów, po dwa zabiegi w tygodniu. W przypadku uporczywego cellulitu specjalista może zalecić dodatkowe zabiegi po miesięcznej przerwie. Kwestią indywidualną jest to, po ilu zabiegach widać różnicę. Zależy to od stadium cellulitu i danego organizmu. Przeważnie już po kilku zabiegach pacjentki nie tylko widzą różnicę w strukturze skóry, ale też ją czują. Skóra staje się elastyczna, gładka.

Fala uderzeniowa na cellulit – przeciwwskazania:

W przypadku zabiegów falą uderzeniową na cellulit są pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają w pełni bezpieczne zrobienie zabiegu. Główne przeciwwskazania to:

 • rozrusznik serca i problemy kardiologiczne
 • aktywna choroba nowotworowa
 • ciąża
 • zakrzepica żylna lub tętnicza
 • problemy z krzepliwością krwi
 • osteoporoza

Gdy są wątpliwości na temat przeciwwskazań należy powiadomić o nich specjalistę przed zabiegiem. Zalecamy poinformować również o przyjmowanych lekach i wszelkich schorzeniach, na które się aktualnie leczymy. Specjalista podejmie decyzję, czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu, czy nie. W naszym gabinecie w Krakowie usuwanie cellulitu falą uderzeniową na pewno nie zostanie wdrożone u pacjentów, w przypadku których są wątpliwości, co do stanu ich zdrowia. Bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas priorytetem. Zapraszamy Cię na nieinwazyjne usuwanie cellulitu falą uderzeniową Kraków, Szlak 12- do zobaczenia w naszym gabinecie.

 

 

Zobacz również

Fala uderzeniowa skupiona w Krakowie już u nas!

Cierpisz na ostrogi piętowe? Masz problemy z łokciem tenisisty albo innym stanem zapalnym w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego? Pewnie większość z Was słyszała już o zabiegu nazywanym fala uderzeniowa radialna, prawda? To dość popularna już metoda...

Leczenie pięty Haglunda Kraków

Dokucza Ci ból z tyłu pięty, pojawił się w tym miejscu obrzęk, przez co każdy kolejny krok stanowi wyzwanie? Wśród kilku schorzeń, które mogą dawać opisane wyżej objawy jest właśnie tzw. pięta Haglunda, nazywana też jałową martwicą kości piętowej. Chcesz...

Czy zabieg falą uderzeniową boli?

Pytanie: czy zabieg falą uderzeniową boli zadaje nam przeciętnie co drugi, trzeci pacjent przed wejściem do gabinetu. Odpowiedź nie jest łatwa ponieważ doświadczanie bólu uzależnione jest od wielu czynników. Przede wszystkim od nasilenia dolegliwości,...

Jaka jest skuteczność fali uderzeniowej?

Do napisania tego artykułu skłoniły nas częste pytania pacjentów o skuteczność fali uderzeniowej. O co najczęściej nas pytacie? Przede wszystkim: „Czy te zabiegi są skuteczne?” „Czy mi te zabiegi pomogą?” „Ile muszę wziąć takich zabiegów?” Skuteczność...

Kolano biegacza – rehabilitacja Kraków

Czujesz ból kolana z przodu albo po bokach? Odczuwasz trzeszczenie albo pojawił się obrzęk? To prawdopodobnie kolano biegacza. Podobnie jak kolano skoczka, któremu poświęciliśmy poprzedni tekst na naszym blogu, również i w tym wypadku schorzenie dotyka...

Kolano skoczka leczenie Kraków

Doskwiera Ci kłujący ból w kolanie? Jest on szczególnie odczuwalny podczas schodzenia po schodach, kucania lub podskakiwania? Masz wrażenie sztywności w stawie kolanowym, ale jednocześnie na każdym kroku czujesz jakby ci to kolano uciekało? To może być...

Oddział Kraków

Krowoderska 46, wejście od ul. Szlak (narożna kamienica, dawniej ul.Szlak 12)
Pon-Pt 8:00 – 20:00, Sb 9:00 - 14:00
[email protected]

Umów wizytę Zadzwoń

Pin It on Pinterest

Share This

Pomocny artykuł?

Jeżeli tak to zapraszamy Ciebie abyś udostępnij go znajomym!