Przejdź do głównej treści
Strona główna / Blog / Usuwanie cellulitu falą uderzeniową Kraków

Usuwanie cellulitu falą uderzeniową Kraków

Chcesz usunąć cellulit z pośladków? A może twoją zmorą jest cellulit na udach? Bez względu na obszar występowania „pomarańczowych skórek” mamy dla Ciebie rozwiązanie: usuwanie cellulitu falą uderzeniową.

Fala uderzeniowa
16 września, 2022 r.
Usuwanie cellulitu falą uderzeniową Kraków
Logotyp Google
4.9
na podstawie 133 opinii.
Zobacz opinie

W Krakowie, w naszym gabinecie w ścisłym centrum od lat korzystamy z terapii falami uderzeniowymi w rehabilitacji, medycynie sportowej i właśnie w medycynie estetycznej. Działanie fali ESWT mamy opanowane do perfekcji, a tysiące zadowolonych pacjentów jest dla nas najlepszą wizytówką. Nie zawsze da się zredukować cellulit masażami ujędrniającymi, zwłaszcza gdy jest on w III lub IV stadium. Wówczas konieczne jest podjęcie konkretnych działań, a na pewno do takich należy terapią falą uderzeniową. To obecnie jedna z najlepszych metod walki z cellulitem i na pewno jedna z najbezpieczniejszych. Zapisz się do nas na usuwanie cellulitu falą uderzeniową Kraków gabinet Body Move przy ul. Szlak 12. Nasi specjaliści podczas wizyty zadbają o komfortową atmosferę.

Co to jest cellulit i skąd się bierze?

Cellulit, zmora kobiet na całym świecie to nic innego jak zmieniona tkanka tłuszczowa. Na skutek różnych przyczyn (o tym przeczytacie poniżej) tłuszcz nie rozkłada się w organizmie równomiernie. Najczęściej dotyczy to pośladków, ud, czy też brzucha, rzadziej biustu. W miarę rozwoju cellulitu pomarszczona skóra, z guzkami oraz zagłębieniami przypomina swoją fakturą skórkę pomarańczową. Skąd więc się bierze cellulit? Zdaniem specjalistów najczęściej przyczyną jego powstawania jest brak ruchu na co dzień lub niedostateczna aktywność fizyczna. Inne powody to:

 • zmiany hormonalne
 • nadmiar soli i cukru w diecie
 • problemy z układem krążenia
 • czynniki genetyczne
 • nadmierny stres

Bez względu jednak na przyczynę możesz w kilka tygodni zredukować cellulit z ud, czy też pośladków – bez skutków ubocznych, nieinwazyjnie – za pomocą terapii falą uderzeniową. Kraków, ul. Szlak 12 to w tym miejscu mamy swój gabinet, gdzie zajmujemy się m.in. usuwaniem cellulitu.

Usuwanie cellulitu falą uderzeniową

Usuwanie cellulitu falą uderzeniową w Krakowie, jak i innych dużych miastach Polski jest w ostatnich latach jedną z najskuteczniejszych i najczęściej stosowanych metod w redukcji przerośniętych komórek tłuszczowych. Skąd fenomen tej metody? Już po kilku zabiegach falą uderzeniową na cellulit obserwuje się znaczne poprawienie się struktury skóry – staje się ona gładsza i pozbawiona charakterystycznej faktury “pomarańczowej skórki”. Zwiększa się jej elastyczność i jędrność, bo fala uderzeniowa sama w sobie stymuluje produkcję naturalnego kolagenu. Kwestią indywidualną jest ile zabiegów trzeba wykonać by osiągnąć zadowalające rezultaty. Przeważnie zalecamy wykonanie 8-10 zabiegów w serii, nie częściej niż 2x w tygodniu.

Usuwanie cellulitu falą uderzeniową Kraków

Jak fala uderzeniowa redukuje cellulit?

Fala uderzeniowa stymuluje metabolizm komórkowy i poprawia miejscowo krążenie. Ma bezpośredni wpływ na produkcję naturalnego kolagenu, który jak wiadomo jest budulcem tkanek miękkich. Fala uderzeniowa redukuje cellulit w sposób mechaniczny, oddziałując bezpośrednio na tkankę tłuszczową, rozbijając przerośnięte komórki tłuszczowe i uelastyczniając skórę.

Wskazaniem do zastosowania fali uderzeniowej będzie oczywiście cellulit, głównie III i IV stopnia, ale terapię ESWT można zastosować po liposukcji, w leczeniu miejscowej otyłości, a także po to by ujędrnić pośladki czy uda i zrelaksować skórę.

Problem dotyczy również Ciebie? Skontaktuj się już teraz!

Przebieg zabiegu falą uderzeniową na cellulit

Sam zabieg jest bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Nie ma też potrzeby stosowania znieczulenia miejscowego. Na obszar, który ma zostać poddany zabiegowi nakładany jest żel na bazie wody, żeby nie doprowadzić do podrażnień skóry. Po rozsmarowaniu żelu wystarczy już tylko ustawić parametry zabiegu na urządzeniu. Gdy wszystko jest gotowe rozpoczyna się zabieg, który trwa około 20 min.  Po zabiegu można wrócić do codziennych obowiązków. Jedynym skutkiem ubocznym po zabiegu może być zaczerwienienie okolicy poddanej zabiegowi oraz delikatne pieczenie.

Ile zabiegów należy wykonać?

Zalecane minimum to 8 zabiegów, po dwa zabiegi w tygodniu. W przypadku uporczywego cellulitu specjalista może zalecić dodatkowe zabiegi po miesięcznej przerwie. Kwestią indywidualną jest to, po ilu zabiegach widać różnicę. Zależy to od stadium cellulitu i danego organizmu. Przeważnie już po kilku zabiegach pacjentki nie tylko widzą różnicę w strukturze skóry, ale też ją czują. Skóra staje się elastyczna, gładka.

Fala uderzeniowa na cellulit – przeciwwskazania:

W przypadku zabiegów falą uderzeniową na cellulit są pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają w pełni bezpieczne zrobienie zabiegu. Główne przeciwwskazania to:

 • rozrusznik serca i problemy kardiologiczne
 • aktywna choroba nowotworowa
 • ciąża
 • zakrzepica żylna lub tętnicza
 • problemy z krzepliwością krwi
 • osteoporoza

Gdy są wątpliwości na temat przeciwwskazań należy powiadomić o nich specjalistę przed zabiegiem. Zalecamy poinformować również o przyjmowanych lekach i wszelkich schorzeniach, na które się aktualnie leczymy. Specjalista podejmie decyzję, czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu, czy nie. W naszym gabinecie w Krakowie usuwanie cellulitu falą uderzeniową na pewno nie zostanie wdrożone u pacjentów, w przypadku których są wątpliwości, co do stanu ich zdrowia. Bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas priorytetem. Zapraszamy Cię na nieinwazyjne usuwanie cellulitu falą uderzeniową Kraków, Szlak 12- do zobaczenia w naszym gabinecie.

Podobne
Przeczytaj także inne wpisy

27 września, 2023 r.

Gdzie jest skuteczna rehabilitacja barku w Krakowie?

Przynajmniej raz w życiu chyba każdy z nas doświadczył bólu fizycznego. Czy to na skutek urazu lub też chronicznej choroby czy przeciążenia danej struktury. Okazuje się, że jednym z najbardziej kontuzjogennych miejsc w ciele człowieka jest bark. To skomplikowany staw, który każdego dnia poddawany jest wyzwaniom stąd też jego narażenie na urazy i kontuzje.
Więcej

21 września, 2023 r.

Potrzebna rehabilitacja kolana w Krakowie?

Codziennie tysiące ludzi w Polsce doświadcza bólu i ograniczeń związanych z kolanami. Dlaczego pojawiają się problemy przeważnie z tym stawem i dlaczego konieczne bywa przeprowadzenie rehabilitacja kolana? Kolano jest jednym z najbardziej skomplikowanych stawów w organizmie, który odgrywa kluczową rolę w naszej zdolności do poruszania się.
Więcej

5 kwietnia, 2023 r.

Jak otyłość wpływa na stawy?

Otyłość to przypadłość, z którą zmaga się duża część społeczeństwa. Znacznie utrudnia ona codzienne funkcjonowanie i bardzo mocno wpływa na ogólną kondycję oraz stan zdrowia osób, które z jej tytułu cierpią. Otyłość nie oddziałuje jedynie na układ krwionośny, dla którego jest śmiertelnie niebezpieczna, ponieważ wywołuje nadciśnienie, miażdżycę, a także cukrzycę.
Więcej
Mapa dojazdu
Jak dojechać do BodyMove
Adres naszego Centrum
ul. Kapelanka 13A (II piętro)
30-347 Kraków
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 20:00
Sobota: 09:00 - 14:00
Logotyp Google
4.9
na podstawie 133 opinii.
Zobacz opinie