Przejdź do głównej treści
Strona główna / Blog / Fala uderzeniowa na zapalenie prostaty

Fala uderzeniowa na zapalenie prostaty

Cierpisz z powodu uciążliwego bólu w kroczu? Musisz często korzystać z toalety? Twoje życie seksualne jest w rozsypce? Jest rozwiązanie. Fala uderzeniowa na zapalenie prostaty, które zostało zdiagnozowane jako niebakteryjne zapalenie gruczołu krokowego stosowana jest z powodzeniem od wielu lat, na całym świecie u coraz większej rzeszy pacjentów.

Zapalenie prostaty Kraków
Logotyp Google
4.9
na podstawie 133 opinii.
Zobacz opinie

Niebakteryjne zapalenie prostaty nazywane też zespołem bólowym miednicy mniejszej, czy też prostadynią to najczęściej występujący rodzaj zapalenia prostaty. Przeważnie dotyczy młodych mężczyzn, w sile wieku 25-45 lat, aktywnych zawodowo i seksualnie. Często próbuje się je leczyć antybiotykami, które jeżeli zostaną dobrze dobrane przynoszą poprawę na krótki czas, później jednak dolegliwości wracają, a sam organizm wyjałowiony z dobrej flory bakteryjnej jest coraz słabszy. Dowiedz się, w jaki sposób możesz skutecznie poprawić stan swojego zdrowia i znacząco zmniejszyć dolegliwości bólowe w obrębie prostaty?

Rodzaje zapalenia prostaty

Nie na każdy rodzaj zapalenia gruczołu krokowego można zadziałać przy użyciu fali ESWT. Falę uderzeniową na zapalenie prostaty stosujemy tylko w przypadku III rodzaju, a więc zespołu przewlekłego bólu miednicy mniejszej (CPPS). Ale po kolei. Każdy mężczyzna cierpiący z powodu przewlekłego stanu zapalnego prostaty jest już mniej więcej zorientowany w podziale typów tego schorzenia.

typ I – ostre bakteryjne zapalenie prostaty

typ II – przewlekłe bakteryjne zapalenie prostaty

typ III – zespół przewlekłego bólu miednicy mniejszej (CPPS) IIIA – zapalny, IIIB – niezapalny

typ IV – bezobjawowe zapalenie prostaty

Falę uderzeniową na zapalenie prostaty wykonujemy tylko w przypadku III typu, któremu towarzyszą opisane poniżej objawy.

Zapalenie prostaty

Objawy przewlekłego zapalenia prostaty

Osoby z przewlekłym bakteryjnym zapaleniem prostaty lub przewlekłym bólem miednicy mniejszej (CPPS) doświadczają objawów trwających minimum 3 miesiące. Mogą to być:

 • ból prąca albo jąder, który promieniuje do kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego
 • częste parcia na mocz (warto wykluczyć zmiany zwyrodnieniowe odcinka lędźwiowo-krzyżowego)
 • bolesne oddawanie moczu
 • słaby strumień moczu
 • bolesny wytrysk
 • krew w nasieniu
 • zaburzenia erekcji

Przy przewlekłym zapaleniu gruczołu krokowego nie występują przeważnie takie objawy jak gorączka, czy dreszcze, które są spotykane w przypadku ostrego zapalenia prostaty. Wówczas należy podjąć leczenie farmakologiczne pod okiem specjalisty ponieważ nieleczone zapalenie prostaty może doprowadzić do poważnych powikłań nie tylko w obrębie prostaty, ale również całej miednicy mniejszej.

Fala uderzeniowa na zapalenie prostaty Kraków

Jak już zostało wspomniane na wstępie fala uderzeniowa na zapalenie prostaty, które jest niebakteryjne stosowana jest coraz częściej u pacjentów z tzw. zespołem przewlekłego bólu miednicy mniejszej. Powód? Jest to skuteczna, a przy tym nieinwazyjna metoda leczenia gruczołu krokowego. Sam zabieg jest bezpieczny i wykonuje się go tylko u pacjentów, u których wykluczono ostre zapalenie prostaty oraz przeciwwskazania do terapii. Terapia zawsze składa się z cyklu zabiegów wykonywanych przez specjalistę, przeważnie w tygodniowych odstępach czasu. Trwający kilka minut zabieg wykonywany jest w miejscu między moszną, a odbytem – to tam przyłożona zostaje głowica aparatu.  Po zabiegu można bez przeszkód wrócić do codziennych obowiązków. Jeżeli dotąd bezskutecznie próbujesz pozbyć się przewlekłego stanu zapalnego gruczołu krokowego, w posiewach nic nie wyszło a urolog rozkłada ręce zastawów się nad tą terapią. Fala uderzeniowa na zapalenie prostaty Kraków, Kapelanka 13, II piętro – to w tym miejscu codziennie przeprowadzamy zabiegi u takich mężczyzn jak Ty.

Przeciwwskazania do terapii falą uderzeniową na prostatę

Chociaż sama w sobie fala uderzeniowa jest generalnie bezpieczną metodą leczenia stanów zapalnych, a przy tym jest nieinwazyjny i wykonuje się ją przez skórę to są pewne przeciwskazania do zabiegu. Fali uderzeniowej na zapalenie prostaty nie wykonuje się:

 • przy ostrym zapaleniu prostaty
 • u pacjentów onkologicznych lub po przebytej chorobie nowotworowej
 • w przypadku zakrzepicy żylnej lub tętniczej
 • przy zaburzeniach krzepliwości krwi (hemofilia)
 • gdy wstawiony jest rozrusznik serca
 • przy problemach kardiologicznych
 • w przypadku gdy występują polineuropatie
 • podczas przyjmowania środków przeciwzakrzepowych
 • gdy w okolicy planowanego zabiegu są metalowe implanty

W przypadku wątpliwości, co do możliwości rozpoczęcia zabiegu zawsze należy skonsultować się ze specjalistą. Jeżeli nie będzie przeciwwskazań zapraszamy na zabiegi falą uderzeniową na zapalenie prostaty w Krakowie, przy ul. Kapelanka 13.

Fala uderzeniowa na zapalenie prostaty + SIS

W przypadku stanu zapalnego gruczołu krokowego warto rozważyć połączenie fali uderzeniowej na prostatę razem z SIS, czyli super indukcyjną stymulacją. To również nieinwazyjna metoda leczenia stosowana w przypadku problemów w obrębie dna miednicy, zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Zabieg trwa około 20 minut, a pacjent nawet nie musi się rozbierać. Siada wygodnie w fotelu, a głowica umieszczona w siedzeniu wysyła precyzyjne impulsy dokładnie w dno miednicy i prostatę. Terapię przy użyciu super indukcyjnej stymulacji elektromagnetycznej również przeprowadza się w cyklu, jednak zabiegi zaleca się 2x w tygodniu. Więcej na temat tej metody leczenia niebateryjnego zapalenia prostaty przeczytasz w tematycznym artykule na naszym blogu.

Nadzieja umiera ostatnia

Jeżeli w ostatnich miesiącach Twoje życie zmieniło się w koszmar za sprawą przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego nie trać nadziei. Nie tylko w Krakowie fala uderzeniowa na prostatę pomogła wielu mężczyznom. Okazała się skuteczna również w innych polskich miastach i poza granicami kraju. Jesteśmy przekonani, że z czasem ta metoda będzie równie popularna w leczeniu zapalenia prostaty co antybiotyki, a może i bardziej. Zapraszamy do naszego centrum medycznego na nieinwazyjne zabiegi falą uderzeniową na prostatę.

Podobne
Przeczytaj także inne wpisy

9 stycznia, 2024 r.

Bolesne miesiączki – cichy problem kobiet

Endometrioza, mięśniaki, stany zapalne czy też zrosty. To często przyczyny uciążliwych, bolesnych miesiączek. Rzadziej ból może być powiązany z wadami anatomicznymi, takimi jak choćby tyłozgięcie macicy, czy też z nowotworami rozwijającymi się w obrębie narządów rodnych. Jeżeli cierpisz na bolesne miesiączki koniecznie przeczytaj ten tekst.
Więcej

6 stycznia, 2024 r.

Polecana fizjoterapia uroginekologiczna w Krakowie

Na początek kilka słów wyjaśnienia, bo pewnie zastanawiasz się skąd w ogóle pomysł na taki buńczuczny, czy wręcz bezczelny tytuł? Po prostu w Body Move pacjentów przyjmuje świetna specjalistka od dna miednicy, Justyna Gucwa, do której nie ma szans zapisać się z dnia na dzień, czy nawet z tygodnia na tydzień, a z każdym miesiącem przybywa pacjentek i pacjentów z polecenia.
Więcej

1 stycznia, 2024 r.

Kinesiotaping w ciąży

Ciąża to czas pełen zmian, zarówno emocjonalnych, jak i fizycznych. Niestety te zmiany często bywają uciążliwe, czy wręcz bolesne. Mogą pojawić się bóle pleców, bóle w stawach skokowych i kolanowych, problemy z poruszaniem. W tym okresie przyszłe mamy szukają sposobów na złagodzenie dolegliwości związanych z ciążą.
Więcej
Mapa dojazdu
Jak dojechać do BodyMove
Adres naszego Centrum
ul. Kapelanka 13A (II piętro)
30-347 Kraków
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 20:00
Sobota: 09:00 - 14:00
Logotyp Google
4.9
na podstawie 133 opinii.
Zobacz opinie