Przejdź do głównej treści

USG Kraków

Szukasz punktu, gdzie wykonasz badanie USG w Krakowie prywatnie? Nie wiesz, gdzie możesz liczyć na wysoką jakość usług i precyzyjny wynik? Sprawdź ofertę naszego centrum medycznego! W Krakowie wykonujemy m.in. USG jamy brzusznej, USG ortopedyczne, USG tarczycy i wiele innych rodzajów tego badania.

Logotyp Google
4.9
na podstawie 133 opinii.
Zobacz opinie

Niewątpliwie to trafna diagnoza daje szanse na szybki powrót do zdrowia, a im wcześniej wszelkie nieprawidłowości zostaną wykryte, tym lepiej. Dlatego zarejestruj się na wizytę do naszej placówki w Krakowie, a my wykonamy dla Ciebie badanie ultrasonograficzne z opisem. Nasi specjaliści pracują na nowoczesnym sprzęcie diagnostycznym, który gwarantuje precyzyjne wyniki wraz z opisem i zdjęciami. To pozwoli na trafne postawienie diagnozy i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Warto od razu zauważyć, że do wykonania USG w naszym punkcie nie potrzebujesz skierowania od lekarza rodzinnego. Rejestrujesz się na wizytę prywatnie, więc nic więcej nie potrzebujemy. Niewątpliwą zaletą naszego centrum medycznego jest fakt, że bezpośrednio po przeprowadzonym badaniu możemy zapewnić profesjonalną konsultację. Wszystko dlatego, że za każdym razem usg krakow przeprowadza specjalista z danej dziedziny. Przykładowo ortopeda wykonuje USG ortopedyczne, z kolei chirurg naczyniowy USG Doppler. Dzięki temu specjalista po wykonaniu badania USG w Krakowie może zaproponować leczenie, dać skierowanie na dalszą diagnostykę lub wystawiać zwolnienie lekarskie.

Badanie USG najpopularniejsze rodzaje

Badanie ultrasonograficzne ma bardzo szerokie zastosowanie. Dlatego w naszym centrum medycznym w Krakowie możesz wykonać wiele różnych badań USG. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć:

USG jamy brzusznej

USG jamy brzusznej pozwala ocenić stan i wykryć nieprawidłowości w obrębie narządów zlokalizowanych w jamie brzusznej. Za jego pomocą sprawdza się budowę, strukturę i wielkość wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, trzustki śledziony, czy nerek. Ponadto można zdiagnozować źródła istniejącego bólu, wykryć złogi, torbiele na narządach lub inne zmiany. To również USG jamy brzusznej pozwala na stałe monitorowanie przebiegu leczenia chorób nowotworowych tych narządów.

USG ortopedyczne

USG ortopedyczne to badanie, które koncentruje się na narządzie ruchu. Jest wyjątkowo przydatne w rozpoznaniu przyczyny dolegliwości bólowych i zmian zwyrodnieniowych. Za pomocą badania ultrasonograficznego szybko można wykryć guzki i torbiele w tkankach miękkich, czy schorzenia i urazy stawów. USG ortopedyczne sprawdza się także w monitorowaniu postępu leczenia schorzeń ortopedycznych.

USG tarczycy

USG tarczycy to podstawowe narzędzie wykorzystywane w diagnostyce i profilaktyce schorzeń tego gruczołu. Daje możliwość sprawdzenia tarczycy pod kątem prawidłowej pracy, czy wykrycia  stanów zapalnych, chorób tarczycy, czy zmian o charakterze torbieli lub guzków.

USG Doppler żył i tętnic

USG Doppler żył i tętnic to badanie pozwalające ocenić stan żył oraz tętnic, a także ich pracę. Jest to podstawowe badanie diagnostyczne, które stosuje się w celu wykrycia niedrożności tętnic, zatorów żylnych i tętniaków. USG Doppler stosuje się również w przypadku zmian o charakterze nowotworowym.

Jakie są wskazania do wykonania USG w Krakowie?

Wskazania do wykonania badania ultrasonograficznego w Krakowie zależą od konkretnych dolegliwości. Na pewno nie należy bagatelizować częstych bólów brzucha, obrzęków stawów lub różnego typu urazów. Wskazaniem do wykonania USG w Krakowie może być zmiana rytmu wypróżnień, częste oddawanie moczu lub krwiomocz. Żylaków, wyczuwalnych zgrubień lub guzków w tkankach miękkich także nie należy lekceważyć. Badanie to stosuje się w trakcie ciąży, ponieważ pozwala na bezpieczne monitorowanie rozwoju płodu. Do wykonania USG zachęcają objawy nadczynności lub niedoczynności tarczycy, powiększenie lub poszerzenie różnych okolic ciała. Poza tym ultrasonograf jest ważnym badaniem w profilaktyce raka piersi i chorób jąder.

Jak przygotować się do USG w Krakowie?

Badanie USG jest całkowicie bezbolesne i bezinwazyjne. W większości przypadków nie wymaga żadnego przygotowania. Jednak są pewne wyjątki, jak USG jamy brzusznej, USG nerek i USG układu moczowego. W przypadku USG jamy brzusznej wymaga się przyjścia na badanie na czczo i rezygnację z palenia tytoniu. Na dzień przed badaniem należy też zrezygnować z jedzenia ciężkich i tłustych potraw. Wskazana jest dieta lekkostrawna. Chcąc wykonać USG nerek, nie wolno spożywać pokarmów na osiem godzin przed badaniem. Zalecane jest też odstawienie papierów i napojów gazowanych. Z kolei do USG układu moczowego pęcherz powinien być pełny. Dlatego zalecane jest wypicie co najmniej litra wody niegazowanej na 1-1,5 h przed badaniem. Jeśli pojawią się jakieś wątpliwości, to zawsze zachęcamy do zadawania pytań. Ze swojej strony oddajemy do dyspozycji sztab wykwalifikowanych osób. Chętnie udzielają informacji o tym, czy do konkretnego badania USG w Krakowie trzeba się przygotować.

Jakie są zalety badania USG w Krakowie?

Badanie usg krakow jest jednym z najlepszych i zarazem najczęściej zalecanych badań obrazowych na rynku. Za jego pomocą można sprawdzić niemal każdy narządów wewnętrzny pod względem wielkości, struktury i pracy. USG jest badaniem precyzyjnym, więc w jego trakcie możliwe jest wykrycie nawet drobnych nieprawidłowości. To ułatwia postawienie dobrej diagnozy i wdrożenie leczenia, które zapewni powrót do pełnego zdrowia. Profilaktyczne wykonywanie USG w Krakowie pozwala ochronić się przed poważnymi schorzeniami, w tym przed chorobami nowotworowymi. Nie zapominajmy także, że badanie ultrasonograficzne jest skuteczne przy wykrywaniu podłoża dolegliwości bólowych i urazów. Jest przy tym nieinwazyjne i bezbolesne. Można je wykonywać tak często, jak jest to konieczne u małych pacjentów, dorosłych, jak i seniorów. Ultrasonograf nie stanowi zagrożenia dla kobiet w ciąży i osób z wszczepionym rozrusznikiem serca. Jakby tego było mało, to w naszym punkcie wykonasz USG w bardzo przystępnej cenie. Możesz też od razu skonsultować wynik i podjąć leczenie pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Zapraszamy serdecznie na precyzyjne badanie do naszego centrum medycznego w Krakowie.

Za pomocą ultrasonografu diagnozuje się wiele schorzeń, więc to badanie ma bardzo szerokie zastosowanie. Najczęściej jednak wykonuje się USG brzucha i w naszym punkcie też je proponujemy. USG jamy brzusznej to badanie obrazowe, które pozwala ocenić stan i wykryć wszelkie nieprawidłowości w obrębie narządów jamy brzusznej, a więc na przykład wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, czy aorty brzusznej. Dzięki USG jamy brzusznej można sprawdzić, czy wymienione narządy mają prawidłową budowę, strukturę i wielkość. Lekarz wykonujący badanie zdiagnozuje źródła istniejącego bólu. Nie będzie miał trudności z wykryciem różnych zmian, a więc złogów, guzków lub torbieli na narządach. W Body Move można wykonać USG aorty brzusznej, USG brzucha i przestrzeni zaotrzewnowej, USG jamy brzucha, USG pęcherzyka żółciowego lub szczegółowe USG wątroby.

Jednak na tym nie koniec naszej oferty, ponieważ szybko i dokładnie wykonamy USG tarczycy. To badanie pozwala na ocenę gruczołu, ale też na wykrycie stanów zapalnych, zmian o charakterze torbieli lub guzków, czy chorób tarczycy. USG tarczycy jest całkowicie bezbolesne i bezinwazyjna, więc żaden pacjent nie musi obawiać się o swoje bezpieczeństwo.

Dla bardziej wymagających przygotowaliśmy rozbudowaną opcję, gdzie na jednym badaniu można skontrolować stan jamy brzusznej i tarczycy. USG brzucha + USG tarczycy to badania z opisami, które wykonujemy na wysokiej klasy aparacie. Badania gwarantują precyzyjne wyniki, które od razu można skonsultować ze specjalistą.

Skontaktuj się z nami
Daj sobie pomóc już dzisiaj! Umów się na wizytę w BodyMove!
4.9
Średnia ocen w naszym Centrum Medycznym
Mapa dojazdu
Jak dojechać do BodyMove
Adres naszego Centrum
ul. Kapelanka 13A (II piętro)
30-347 Kraków
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 20:00
Sobota: 09:00 - 14:00
Logotyp Google
4.9
na podstawie 133 opinii.
Zobacz opinie