Przejdź do głównej treści
Strona główna / Blog / Wkładki do butów sportowych

Wkładki do butów sportowych

Możesz biegać szybciej, bardziej ekonomicznie, a przy tym zminimalizować ryzyko kontuzji i urazów. Wiedziałeś o tym? Na pewno słyszałeś o czymś takim jak wkładki do butów sportowych. Być może nawet je posiadasz? Tylko czy wiesz, że gotowe wkładki do biegania, np. wkładki dla pronatorów lub supinatorów mogą zaszkodzić Twoim stopom?

Wkładki ortopedyczne
15 marca, 2018 r.
Wkładki termoplastyczne
Logotyp Google
4.9
na podstawie 133 opinii.
Zobacz opinie

To dlatego, że każdy człowiek jest inny i każdy ma inne stopy. Ludzie różnią się wzrostem i wagą, mają też różne rodzaje stóp (rzymska, grecka, egipska), co przekłada się bezpośrednio na rozkład nacisków na podłoże. U każdego człowieka ten rozkład jest inny. Dlatego gotowe wkładki dla biegaczy wykonane na bazie konkretnej formy, a różniące się tylko rozmiarem nie będą pasować do wszystkich stóp. To po prostu niemożliwe. Rozwiązaniem są wkładki do butów sportowych Formthotics. Korzystają z nich miliony ludzi na całym świecie, w tym także profesjonalni sportowcy różnych dyscyplin.

Wkładki do butów sportowych termoplastyczne

Termoplastyczne wkładki do butów sportowych to wkładki ortopedyczne formowane na ciepło. Wykonane są ze specjalnej pianki, którą modeluje się po podgrzaniu. Dzięki temu można uzyskać idealne dopasowanie wkładek do stóp pacjenta. By osiągnąć najlepszy efekt wykonanie wkładek poprzedzone jest badaniem komputerowym stóp, zarówno w pozycji stojącej (statycznej), jak również w trakcie chodu (dynamicznej). Uzyskane wyniki są poddawane szczegółowej analizie i na ich podstawie modeluje się ortopedyczne wkładki do butów sportowych. Dlaczego ortopedyczne? Ponieważ ich zadaniem jest zahamowanie wszelkich deformacji stóp, prawidłowe rozłożenie nacisków na podłoże oraz zwiększenie komfortu poruszania się. Są to więc wkładki korekcyjne do codziennego użytku, zarówno przez profesjonalnych sportowców, jak i osoby uprawiające sport amatorsko.

Masz pytanie? Zadzwoń!

Wkładki termoplastyczne

Wkładki do butów sportowych Formthotics Dual Denisity

Wkładki do butów sportowych Formthotics, występujące pod nazwą Dual Denisity są numerem 1. wśród biegaczy, koszykarzy, lekkoatletów. Są cienkie i ultralekkie, ważą jedynie 19 g. Dzięki swojej unikalnej budowie pozwalają osiągać sportowcom znacznie lepsze rezultaty. Na wkładki do butów sportowych Dual Denisity składają się dwie warstwy:

Niebieska – jej zadaniem jest korygowanie ułożenia stopy w bucie. Specjalna budowa warstwy zapewnia optymalną biomechanikę stopy oraz stawu skokowego podczas biegania.

Różowa – o wysokich właściwościach amortyzujących. Zaprojektowana z myślą o osobach, które biegają też po twardym podłożu. Minimalizuje wstrząsy, dzięki czemu chroni stawy i kręgosłup przed przeciążeniami i kontuzjami. Zapewnia wysoki komfort w trakcie biegu.

Wkładki do butów do biegania Formthotics – dlaczego warto?

Gotowe wkładki do biegania można kupić w sklepie wybierając ich długość, amortyzację, rodzaj podłoża na którym będą używane, czy też pronację lub supinację. To niewiele możliwości, biorąc pod uwagę, że różne są rodzaje stopy (grecka, rzymska, egipska), różne są deformacje, jak np. płaskostopie poprzeczne, o różnym stopniu zaawansowania. Nie ma również możliwości ustalenia rozkładu nacisków na podłoże. Wkładki do butów do biegania Formthotics to jednak zupełnie inna bajka. Można je dopasować pod każdym kątem do stóp pacjenta. Wystarczy zrobić badanie komputerowe stóp i uzyska się gotową odpowiedź na to, jakie pacjent powinien nosić wkładki? Później wystarczy je tylko wymodelować. Cały proces zajmuje około 30 minut.

Termoplastyczne wkładki do biegania serwisowanie

Zużyłeś swoje wkładki Formthotics? Nie załamuj się. Ogromną zaletą omawianych naszych wkładek jest możliwość wymiany najbardziej zużytych elementów. Nowe wkładki do biegania nie są Ci potrzebne, bo możesz serwisować te, które masz. Po prostu przychodzisz do pracowni, w której wykonałeś wkładki, a tam zużyte elementy wymieniane są na nowe. Co więcej, wkładki do biegania będą przemodelowane na bazie aktualnego badania komputerowego stóp. To bardzo ważne. Dzięki temu można uzyskać optymalne rezultaty jak chodzi o korekcję wad.

Jeżeli chcesz osiągać lepsze rezultaty, chroniąc przy tym swoje stawy i kręgosłup to powinieneś sprawić sobie wkładki do butów sportowych Formthotics. Już po kilku dniach zauważysz różnicę. Będzie Ci w nich tak wygodnie, że nie będziesz chciał się z nimi w ogóle rozstawać. Na szczęście termoplastyczne wkładki do butów sportowych Formhtotics może przekładać z butów do butów, pod warunkiem, że będą pasować kształtem i długością. Gotów na wielki krok naprzód?

Problem dotyczy również Ciebie? Skontaktuj się już teraz!

Podobne
Przeczytaj także inne wpisy

15 czerwca, 2023 r.

Choroba zwyrodnieniowa stawu skokowego – przyczyny, objawy i metody leczenia

Choroba zwyrodnieniowa stawu skokowego to schorzenie dotyczące stawów skokowych, które powoduje stopniowe pogarszanie się ich funkcjonowania oraz ból. Wraz z postępem choroby, stawy stają się coraz mniej ruchome i trudniejsze w użytkowaniu, co wpływa na jakość życia pacjentów. W artykule zostaną przedstawione przyczyny i objawy choroby, a także metody leczenia.
Więcej

5 czerwca, 2023 r.

Deformacja Haglunda - Przyczyny, Objawy i Metody Leczenia

Deformacja Haglunda, znana również jako choroba Haglunda lub choroba trzewna kości piętowej, jest schorzeniem, które dotyczy struktury kostnej kości piętowej. Stan ten charakteryzuje się bolesnymi zmianami na tylnej części kości piętowej, zwykle na wysokości guza kości piętowej.
Więcej

5 kwietnia, 2023 r.

Jak otyłość wpływa na stawy?

Otyłość to przypadłość, z którą zmaga się duża część społeczeństwa. Znacznie utrudnia ona codzienne funkcjonowanie i bardzo mocno wpływa na ogólną kondycję oraz stan zdrowia osób, które z jej tytułu cierpią. Otyłość nie oddziałuje jedynie na układ krwionośny, dla którego jest śmiertelnie niebezpieczna, ponieważ wywołuje nadciśnienie, miażdżycę, a także cukrzycę.
Więcej
Mapa dojazdu
Jak dojechać do BodyMove
Adres naszego Centrum
ul. Kapelanka 13A (II piętro)
30-347 Kraków
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 20:00
Sobota: 09:00 - 14:00
Logotyp Google
4.9
na podstawie 133 opinii.
Zobacz opinie