Badanie komputerowe stóp

IkonaCzy wiedziałeś, że za problemy z kolanami, biodrami, a nawet kręgosłupem mogą odpowiadać deformacje stóp i zaburzenia chodu?
IkonaTo właśnie niewłaściwa praca stóp odpowiada za większość wad postawy. Badanie komputerowe stóp pozwala ocenić rozkład nacisków na podłoże, określić rodzaj deformacji stóp i stopień ich zaawansowania.
Czy wiedziałeś, że więcej jest osób z deformacjami stóp i schorzeniami w ich obrębie niż osób zdrowych? Po prostu większość nie wie o tym, że cierpi na takie schorzenia jak np. płaskostopie poprzeczne, płaskostopie podłużne, haluksy itp. Część osób zdaje sobie z tego sprawę, ale bagatelizuje problem, bo nie boli albo boli nieznacznie i da się wytrzymać. Tymczasem lepiej wykonać precyzyjne, komputerowe badanie stóp i zapobiec rozwojowi problemu zanim da on o sobie znać.
Zaniedbania w obrębie stóp prędzej czy później odbiją się na ich kondycji, a także na stanie kolan, bioder, czy kręgosłupa. Nie wolno do tego dopuścić!
fala-uderzeniowa-krakow
Zadbaj o swoje stopy już dziś!
To potrwa tylko parę minut – właśnie tyle zajmuje badanie stóp w pozycji statycznej i dynamicznej

Badanie komputerowe stóp – co to daje?

Badanie komputerowe stóp umożliwia zdiagnozowanie nie tylko deformacji stóp i schorzeń w ich obrębie, ale także daje możliwość wykrycia przyczyn bólu w obrębie łydek, kostek i kolan, a także wspomnianych już wad postawy.

Dzięki badaniu komputerowemu stóp można w kilka minut precyzyjnie określić jakie wkładki ortopedyczne należy wykonać dla pacjenta, by zminimalizować jego dolegliwości i zahamować proces deformacji. Wkładki dla osób z płaskostopiem poprzecznym będą się różnić od wkładek dla osób z płaskostopiem podłużnym. Inne będą też wkładki dla osób, które mają jedną kończynę krótszą, co skutkuje zaburzeniami chodu i problemami z biodrami.

W Body Move robimy badanie komputerowe i wkładki ortopedyczne od ponad 15 lat. Wiemy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas analizowania wyników i dzięki temu możemy zaoferować pacjentowi optymalne rozwiązanie dla jego stóp.

Jak przebiega badanie?

nowoczesny sprzęt
Najpierw fizjoterapeuta specjalizujący się w robieniu wkładek przeprowadzi z Tobą wywiad lekarski na temat Twoich dolegliwości.

Później zostaniesz poproszony o zdjęcie obuwia i kilkukrotne przejście się po tzw. ścieżce. Wystarczy, że będziesz wykonywać polecenia fizjoterapeuty, a uda nam się uzyskać bardzo precyzyjny wynik badania. Komputerowe badanie stóp wykonujemy zarówno w pozycji dynamicznej, czyli podczas chodu, jak i w pozycji stojącej. Mamy do tego nowoczesną matę podiometryczną – dedykowane urządzenie do badania stóp.

Badanie stóp w pozycji stojącej

Podczas badania statycznego określamy procentowo rozkład nacisków na poszczególne części stopy prawej oraz stopy lewej. Dzięki temu, możemy zakwalifikować pacjenta do jednej z trzech grup:

  • stopa płaska
  • stopa normalna
  • stopa wydrążona

Praktycznie nie zdarza się, by rozkład nacisków był idealnie równy zarówno dla jednej, jak i drugiej stopy. Na tym polega urok ludzkich stóp, że są one od siebie różne. Ważne jest, by ewentualne różnice w rozkładzie nacisków wyrównać, ponieważ ma to bardzo duże znaczenie dla całego kręgosłupa.

Badanie stóp w trakcie chodu

Badanie stóp w trakcie chodu po wspomnianej już ścieżce pozwala ocenić zachowanie stawów skokowych i kolan. Szczegółowe wyniki badania poddajemy gruntownej analizie i porównujemy do wzorców. Na podstawie komputerowego badania stóp możemy więc dokładnie określić jakie wkładki ortopedyczne powinien nosić pacjent. Co więcej, gdyby zaszła taka potrzeba, możemy również zalecić i przeprowadzić odpowiednią rehabilitację.

NIE WYKONUJEMY BADANIA DŁUGOŚCI KOŃCZYN (RTG POSTURALNEGO). CHCĄC WYKONAĆ U NAS WKŁADKI ORTOPEDYCZNE NALEŻY PRZYNIEŚĆ TAKIE BADANIE ZE SOBĄ.

Badanie komputerowe stóp
i wkładki termoplastyczne w 30 minut!

Zapraszamy do Body Move na badanie komputerowe stóp oraz po modelowane indywidualnie wkładki termoplastyczne. Cała wizyta zajmie Ci około 30 minut. Wolisz wkładki ortopedyczne wykonane na drukarce 3D? Będzie trzeba poczekać na nie kilka dni, ale możemy Ci je wysłać pod wskazany adres na terenie PL.

PAMIĘTAJ: JEŻELI CHCESZ WYKONAĆ WKŁADKI NA TEJ SAMEJ WIZYCIE CO BADANIE, TO KONIECZNIE PRZYJDŹ W PEŁNYM OBUWIU LUB WEŹ JE ZE SOBĄ. NIE WYKONUJEMY WKŁADEK DO SANDAŁÓW LUB KLAPEK. NIE WYKONUJEMY W NASZEJ PLACÓWCE RENTGENA POSTURALNEGO, W PRZYPADKU NIERÓWNOŚCI KOŃCZYN NALEŻY TAKIE BADANIE PRZYNIEŚĆ ZE SOBĄ NA WIZYTĘ CELEM WYMODELOWANIA WYRÓWNUJĄCYCH WKŁADEK ORTOPEDYCZNYCH.

Wykonujemy wkładki dla osób z takimi schorzeniami stóp jak np.:

N
Płaskostopie poprzeczne
N
Płaskostopie podłużne
N
Haluksy
N
Stopa cukrzycowa
N
Ostroga piętowa
N

Zapalenie Achillesa

Umów się na wizytę już dziś!

Wykonujemy również profesjonalne wkładki dla biegaczy

Mamy pod stałą opieką ponad 400 aktywnych maratończyków, dlatego doskonale wiemy, czego potrzebują Tw oje stopy nawet na bardzo długich dystansach.

Czy wiedziałeś, że…?

N
Każdego roku stopy dorosłej osoby o wadze 70 kg muszą przenieść łączny ciężar aż 858 480 ton!
N
Człowiek w ciągu życia pokonuje dystans około 128 747 kilometrów. To równowartość trzech tysięcy maratonów lub jak kto woli trzech obwodów kuli ziemskiej!
N
W trakcie chodzenia stawy w tylnej części stopy narażone są na obciążenia o wartości 4,5-krotnego ciężaru ciała. Podczas biegu obciążenie to jest aż 9-krotne!
N
Jak widzisz ludzkie stopy codziennie poddawane są tytanicznemu wysiłkowi. Jeżeli o nie zadbasz wdzięczny Ci będzie cały organizm. Nie zwlekaj, tylko już dziś umów się na badanie komputerowe stóp i wykonaj dla siebie idealnie dopasowane wkładki ortopedyczne.
Przekonaj się o działaniu
wkładek ortopedycznych

Oddział Kraków

Kapelanka 13A (II piętro)
30-347 Kraków

Pon-Pt 8:00 – 20:00, Sb 9:00 - 14:00
krakow@bodymove.pl

Zadzwoń teraz
Zapisz się online