Przejdź do głównej treści
Strona główna / Blog / Potrzebne usuwanie odcisków na stopach w Krakowie?

Potrzebne usuwanie odcisków na stopach w Krakowie?

Wyglądają nieestetycznie, mogą powodować dyskomfort, czy wręcz ból w trakcie chodzenia, powodując u cierpiącego zmianę w sposobie poruszania się. Czasami są też objawem wielu poważnych chorób. Odciski to problem, który dotyka wielu ludzi na całym świecie.

Podologia
6 listopada, 2023 r.
usuwanie odcisków na stopach
Logotyp Google
4.9
na podstawie 133 opinii.
Zobacz opinie

Z tego tekstu dowiesz się tego m.in. w jaki sposób powstają? Jak sobie z nimi poradzić i jak im zapobiegać? A także czego unikać i na co zwrócić uwagę, by nie nawracały? Oczywiście, gdy już wystąpiły nie obędzie się raczej bez wizyty u podologa. Opowiemy Ci jak wygląda usuwanie odcisków na stopach w Krakowie, w Body Move. Zapraszamy do lektury artykułu.

Co to są odciski na stopach?

Odciski to zgrubienia skóry, które najczęściej pojawiają się na stopach w wyniku ucisku, tarcia lub niewłaściwego obuwia. Pojawiają się nie tylko na stopach, ale też na palcach czy na podeszwie. Powody ich powstawania mogą być różne, ale najczęściej wynikają z noszenia niewłaściwego obuwia, szczególnie butów, które są za ciasne lub źle dopasowane. Częściej odciski dotykają kobiet. To one chodzą w obuwiu na obcasie, z wąskimi noskami, przenoszącym ciężar ciała na przednią część stopy i palce. Niestety, ale obuwie na obcasie chociaż eleganckie i dodające kobiecie szyku może być też przyczyną problemów zdrowotnych. Panie, które dużo chodzą na szpilkach narażone są na takie deformacje jak płaskostopie poprzecze, haluksy, żylaki na nogach, niekiedy też skrócenie ścięgna Achillesa, czy problemy z kręgosłupem. Jak widać, odciski to tak naprawdę wierzchołek góry lodowej, więcej problemów może pojawić się z czasem, dlatego warto zwrócić uwagę również na obuwie, w którym się chodzi na co dzień. Inną przyczyną mogą być nieprawidłowości w budowie stopy, które predysponują do powstawania odcisków. Warto udać się do specjalisty, który wykona badanie komputerowe stóp, inaczej badanie podobaryczne i oceni, czy rozkład nacisków na podłoże jest prawidłowy, czy nie? Jeżeli nie, to wówczas może zlecić wykonanie indywidualnych wkładek ortopedycznych.

USUWANIE ODCISKÓW W KRAKOWIE, KAPELANKA 13A DOSTĘPNE OD STYCZNIA 2024r.

Dlaczego odciski są tak uciążliwe?

Odciski powstają, gdy skóra jest narażona na ciągłe tarcie lub ucisk. A dlaczego są bolesne? Ponieważ zgrubiała skóra wywiera nacisk na nerwy znajdujące się wewnątrz stopy. Właśnie dlatego osoby cierpiące na odciski często doświadczają bólu i dyskomfortu podczas chodzenia. Dodatkowo, odciski mogą stać się źródłem infekcji, jeżeli nie zostaną odpowiednio zabezpieczone i leczone. Nie warto robić tego na własną rękę, bo można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Lepszym pomysłem jest powierzenie się w ręce wykwalifikowanego podologa, który w sterylnych warunkach przeprowadzić usuwanie odcisków.

Profesjonalne usuwanie odcisków w Krakowie

Jak już zostało wspomniane, jeżeli borykasz się z odciskami na stopach, warto udać się do specjalisty, czyli do podologa. Usuwanie odcisków w Krakowie przy ul. Kapelanka 13a jest codziennością. Widzieliśmy już setki rozmaitych odcisków i wiemy o nich naprawdę wszystko. Wiemy też, że usunięcie jest jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się tego uciążliwego problemu. Podczas wizyty nasza pani podolog oceni rodzaj odcisku i jego przyczynę. Następnie przystąpi do usuwania zgrubiałej skóry, stosując odpowiednie narzędzia i procedury. Jednym z najczęstszych sposobów usuwania odcisków jest skrawanie skóry za pomocą sterylnego skalpela lub frezarki (frezy też są sterylne). Nie masz się czego obawiać, ponieważ zabieg wykonywany jest przez profesjonalistę, który ma odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie i narzędzia do pracy. Po usunięciu odcisku podolog zaleci ci odpowiednią pielęgnację skóry oraz noszenie odpowiedniego obuwia, aby zapobiec powtórnemu powstaniu odcisków. Jak już wspomnieliśmy wcześniej może też zlecić wykonanie podobarycznej diagnostyki stóp, która da odpowiedź na ważne pytanie. Czy będzie konieczne wykonanie wkładek ortopedycznych do butów?

usuwanie odcisków na stopach

USUWANIE ODCISKÓW W KRAKOWIE, KAPELANKA 13A DOSTĘPNE OD STYCZNIA 2024r.

Co robić, by odciski nie nawracały?

Najlepszym sposobem na radzenie sobie z odciskami jest profilaktyka. To ona odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowych i pięknych stóp. Oto kilka porad, które pomogą uniknąć powstawania odcisków:

  • Dobór odpowiedniego obuwia: Wybieraj buty, które pasują do kształtu i rozmiaru twojej stopy. Upewnij się, że mają odpowiednio wyprofilowaną wkładkę (z tym jest największy problem) i dostatecznie dużo miejsca na palce.
  • Unikaj noszenia zbyt ciasnych butów: Buty, które uciskają stopy, mogą prowadzić do powstawania odcisków. Dlatego zawsze mierząc obuwie, upewnij się, że jest ono wygodne i nie uciska.
  • Pielęgnacja stóp: Regularna pielęgnacja stóp, w tym nawilżanie skóry i obcinanie paznokci, pomaga utrzymać stopę w dobrej kondycji. Możesz też powierzyć swoje stopy w ręce podologa, który raz na 2-3 miesiące wykona pedicure leczniczy – to takie SPA, tyle że dla stóp.
  • Wkładki ortopedyczne: Jeśli masz problemy z budową stopy, rozważ noszenie wkładek ortopedycznych. Pomogą one równomiernie rozkładać nacisk na stopę i zmniejszą ryzyko powstawania odcisków.

Odciski – problem rozwiązywalny

Jak widzisz, choć odciski mogą być uciążliwym problemem, to istnieją skuteczne sposoby na ich usuwanie i zapobieganie. Kluczem do zdrowych i pięknych stóp jest po pierwsze, pomoc specjalisty, a więc podologa, a po drugie profilaktyka, czyli unikanie czynników prowadzących do powstawania odcisków. Wybierając odpowiednie obuwie i dbając o regularną pielęgnację stóp, można cieszyć się komfortem i zapobiec temu uciążliwemu problemowi. Niezależnie od tego, czy masz już odciski, czy chcesz ich uniknąć, pamiętaj, że zdrowa stopa to klucz do zdrowego i aktywnego życia. Zapraszamy do naszego gabinetu podologicznego w Body Move, przy ul. Kapelanka 13A, w Krakowie na usuwanie odcisków oraz inne zabiegi podologiczne, takie jak usuwanie kurzajek, nagniotków, modzeli i inne usługi świadczone na miejscu przez podologa.

Podobne
Przeczytaj także inne wpisy

14 listopada, 2023 r.

Pękające pięty – co z nimi zrobić?

Pękające pięty to powszechny problem dermatologiczny, który nie jestem niczym nadzwyczajnym. Borykały się z nimi nasze prababcie, a i obecnie ludzie mają problem z suchą skórą, która pęka na piętach. Należy jednak zauważyć, że nie tylko kwestia estetyczna, ale również zdrowotna. Głębokie pęknięcia w skórze na piętach mogą być przyczyną nie tylko dyskomfortu, ale i prowadzić do bólu, czy w skrajnych przypadkach - infekcji.
Więcej

14 listopada, 2023 r.

Klamra na wrastający paznokieć

Wrastający paznokieć to powszechny problem w społeczeństwie, który może znacząco wpłynąć na komfort życia. Jest to bolesna dolegliwość, która może prowadzić do poważnych komplikacji, jeśli nie zostanie podjęte odpowiednie leczenie pod okiem podologa.
Więcej

7 listopada, 2023 r.

Wrastający paznokieć – wszystko co musisz wiedzieć

Wrastający paznokieć to powszechny problem w społeczeństwie, który może stać się przyczyną wielu dolegliwości. Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się to czymś błahym, to jednak osoby cierpiące z powodu wrastającego paznokcia wiedzą, jak uciążliwy i bolesny może być to problem.
Więcej
Mapa dojazdu
Jak dojechać do BodyMove
Adres naszego Centrum
ul. Kapelanka 13A (II piętro)
30-347 Kraków
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 20:00
Sobota: 09:00 - 14:00
Logotyp Google
4.9
na podstawie 133 opinii.
Zobacz opinie