Przejdź do głównej treści
Strona główna / Blog / SIS – super indukcyjna stymulacja (elektromagnetyczna) Kraków

SIS – super indukcyjna stymulacja (elektromagnetyczna) Kraków

Super indukcyjna stymulacja SIS to metoda leczenia zachowawczego o szerokim działaniu. Elektromagnetyczne stymulowanie tkanek wykorzystuje się nie tylko w rehabilitacji, ale również w leczeniu schorzeń urologicznych, ginekologicznych i neurologicznych.

Super indukcyjna stymulacja Kraków
Logotyp Google
4.9
na podstawie 133 opinii.
Zobacz opinie

Szeroki zakres możliwości terapii oraz niewielka liczba przeciwskazań do zabiegu sprawiają, że w wielu polskich miastach, w tym w Krakowie SIS – super indukcyjna stymulacja elektromagnetyczna zalecana jest przez lekarzy specjalistów. Możliwość precyzyjnej, miejscowej penetracji w głąb tkanek aż do 10 cm bez konieczności zdejmowania ubrania sprawia, że zabieg jest nie tylko wysoce skuteczny ale i wygodny dla pacjenta. Z tego tekstu dowiesz się, na czym polega terapia SIS? Jakie są wskazania do terapii super indukcyjną stymulacją? Jak przeprowadzamy zabieg i ile powinno się zabiegów wykonać by terapia przyniosła zamierzone efekty? Dowiesz się również tego, kto niestety z terapii nie może skorzystać, ze względu na przeciwskazania.

Na czym polega terapia SIS?

Terapia SIS – super indukcyjna stymulacja wykorzystuje wysokoenergetyczne, pulsacyjne pole elektromagnetyczne, które wpływa pobudzająco na komórki nerwowe, na komórki mięśniowe oraz naczynia krwionośne, poprawiając tym samym ukrwienie danego obszaru. A przecież lepsze ukrwienie w określonym miejscu oznacza szybszy metabolizm tkanek, czyli szybsze gojenie się. Wykonywana przez nas w Krakowie terapia SIS – super indukcyjna stymulacja elektromagnetyczna jest metodą bezpieczną (poza przeciwskazaniami) i bezbolesną, natomiast zauważalne efekty terapeutyczne przychodzą niekiedy już po kilku zabiegach. Posiadany przez nas aparat do terapii SIS pozwala uzyskać indukcję magnetyczną rzędu 3 tesli przy częstotliwości do 100 Hz. Co więcej terapia SIS może być wykorzystywana w leczeniu tych samych schorzeń co fala uderzeniowa. Mało tego, obie terapie można ze sobą łączyć w trakcie jednej sesji zabiegowej co jeszcze lepiej wpływa na efekty terapeutyczne, ponieważ terapie się na pewnych obszarach uzupełniają.

Wskazania do terapii SIS – super indukcji stymulacyjnej

Przede wszystkim wskazaniami do terapii SIS – super indukcji stymulacyjnej są wszelkiego rodzaju stany zapalne w obrębie aparatu mięśniowo-szkieletowego. W naszym gabinecie najczęściej poddajemy terapii pacjentów cierpiących na takie schorzenia jak łokieć tenisisty i łokieć golfisty, zapalenie rozcięgna podeszwowego, ostroga piętowa, zapalenie ścięgna Achillesa, rwa kulszowa, reumatoidalne zapalenie stawów czy tzw. lumbago, czyli ból w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Jak już zostało wspomniane na początku tekstu terapia SIS jest też z powodzeniem wykorzystywana przy problemach uroginekologicznych jak chociażby nietrzymanie moczu, niebakteryjne zapalenie prostaty (prostadynia), dysfunkcje seksualne. Poniżej przedstawiamy listę wskazań, do wykonania w naszym gabinecie w Krakowie terapii SIS – super indukcyjnej stymulacji:

  • ból w odcinku lędźwiowo-krzyżowym (lumbago)
  • zapalenie ścięgna Achillesa
  • zapalenie rozcięgna podeszwowego
  • ostroga piętowa
  • ból biodra
  • „kolano skoczka”
  • „łokieć tenisisty”
  • „łokieć golfisty”
  • „kolano biegacza”
  • „kolano kinomana”
  • rwa kulszowa
  • rwa barkowa
  • zmiany zwyrodnieniowe kręgów
  • ból odcinka szyjnego
  • zmiany zwyrodnieniowe stawów
  • reumatoidalne zapalenie stawów
  • „bark zamrożony”
  • stany po urazowe
  • zaburzenia układu moczowo-płciowego
  • nadmierne napięcie dna miednicy
  • osłabienie mięśni dna miednicy
  • nietrzymanie moczu
  • ostre lub przewlekłe bóle uroginekologiczne
  • dysfunkcje seksualne

Przebieg zabiegu SIS – super stymulacja indukcyjna

Po przeprowadzeniu wywiadu medycznego, sprawdzeniu czy nie ma przeciwskazań do zabiegu pacjent najprawdopodobniej zostanie poproszony o położenie się na łóżku, ewentualnie spocznie na krześle, w zależności od schorzenia, z którym przyszedł do gabinetu. Co ważne, do zabiegu nie trzeba się rozbierać ponieważ fale elektromagnetyczne przenikają przez ubranie. Czas trwania zabiegu zależy od jednostki chorobowej, przeważnie jest to od 6 do 13 min w przypadku zabiegów w obrębie aparatu mięśniowo-szkieletowego. Sugerowana liczba zabiegów przez producenta sprzętu do terapii SIS to od 5 do 10 sesji, dwa do trzech razy w tygodniu. W trakcie samego zabiegu pacjent może odczuwać delikatne mrowienie, wibrowanie, na pewno nie jest to nic nieprzyjemnego ani bolesnego. Efekty terapeutyczne można zaobserwować już po kilku zabiegach. W przypadku problemów uroginekologicznych dawki zabiegowe, częstotliwość sesji oraz ich liczbę określa specjalista.

Terapia super indukcyjną stymulacyjną SIS w Krakowie zyskuje na zainteresowaniu wśród lekarzy kierujących na zabiegi oraz oczywiście samych pacjentów, którzy wymagają specjalistycznej rehabilitacji, opieki w ramach medycyny sportowej, ortopedii, neurologii czy też uroginekologii. Wysoko indukcyjny, penetrujący na głębokość 10 cm stymulator pulsacyjny wykorzystywany jest także w branży wellness, to pokazuje tylko jak szeroki zakres zastosowań ma terapia SIS. Kraków, Krowoderska 46 przy skrzyżowaniu z ulicą Szlak jest nasz gabinet, w którym wykonujemy terapię super indukcyjną stymulacją SIS.

Przeciwwskazania do terapii SIS

Chociaż terapia SIS jest nieinwazyjnym i dla większości osób bezpiecznym zabiegiem to jednak jest kilka przeciwwskazań bezwzględnych do terapii. Do zabiegów głębokiej stymulacji elektromagnetycznej nie mogą zostać zakwalifikowane kobiety w ciąży oraz karmiące. Przeciwwskazaniem jest również infekcja, której towarzyszy podwyższona temperatura ciała. Ponadto terapii SIS nie wykonuje się u osób z aktywną chorobą nowotworową, wszczepionym rozrusznikiem serca, pompą insulinową, a także tych które mają wszczepione metalowe implanty. Poniżej podsumowanie przeciwskazań do terapii super indukcyjną stymulacją:

  • ciąża oraz okres karmienia
  • aktywna choroba nowotworowa
  • rozrusznik serca
  • pompa insulinowa
  • obecność metalowych implantów
  • infekcja
Podobne
Przeczytaj także inne wpisy

19 stycznia, 2024 r.

Fala uderzeniowa na zapalenie prostaty

Cierpisz z powodu uciążliwego bólu w kroczu? Musisz często korzystać z toalety? Twoje życie seksualne jest w rozsypce? Jest rozwiązanie. Fala uderzeniowa na zapalenie prostaty, które zostało zdiagnozowane jako niebakteryjne zapalenie gruczołu krokowego stosowana jest z powodzeniem od wielu lat, na całym świecie u coraz większej rzeszy pacjentów.
Więcej

9 stycznia, 2024 r.

Bolesne miesiączki – cichy problem kobiet

Endometrioza, mięśniaki, stany zapalne czy też zrosty. To często przyczyny uciążliwych, bolesnych miesiączek. Rzadziej ból może być powiązany z wadami anatomicznymi, takimi jak choćby tyłozgięcie macicy, czy też z nowotworami rozwijającymi się w obrębie narządów rodnych. Jeżeli cierpisz na bolesne miesiączki koniecznie przeczytaj ten tekst.
Więcej

6 stycznia, 2024 r.

Polecana fizjoterapia uroginekologiczna w Krakowie

Na początek kilka słów wyjaśnienia, bo pewnie zastanawiasz się skąd w ogóle pomysł na taki buńczuczny, czy wręcz bezczelny tytuł? Po prostu w Body Move pacjentów przyjmuje świetna specjalistka od dna miednicy, Justyna Gucwa, do której nie ma szans zapisać się z dnia na dzień, czy nawet z tygodnia na tydzień, a z każdym miesiącem przybywa pacjentek i pacjentów z polecenia.
Więcej
Mapa dojazdu
Jak dojechać do BodyMove
Adres naszego Centrum
ul. Kapelanka 13A (II piętro)
30-347 Kraków
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 20:00
Sobota: 09:00 - 14:00
Logotyp Google
4.9
na podstawie 133 opinii.
Zobacz opinie