Fala uderzeniowa skupiona w Krakowie już u nas!

wrz 16, 2021 | Fala uderzeniowa

Cierpisz na ostrogi piętowe? Masz problemy z łokciem tenisisty albo innym stanem zapalnym w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego? Pewnie większość z Was słyszała już o zabiegu nazywanym fala uderzeniowa radialna, prawda? To dość popularna już metoda leczenia o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i rozluźniającym. W Polsce obecna praktycznie już 20 lat, choć nie tak popularna jak choćby ultradźwięki, jednak zdecydowanie bardziej skuteczna. Jej skuteczność terapeutyczną szacuje się na około 80% – to naprawdę dużo w rehabilitacji. Od niedawna w Polsce pacjenci mają możliwość korzystać gdzieniegdzie z nowego rodzaju fali akustycznej. Dowiedz się, czym jest fala uderzeniowa skupiona W Krakowie można skorzystać z niej w naszym gabinecie, przy Krowoderskiej 46 (wejście od ul. Szlak).

Fala uderzeniowa skupiona czy radialna?

Fala uderzeniowa skupiona to w zasadzie nowość na rynku usług medycznych w Krakowie. Fala uderzeniowa skupiona w przeciwieństwie do fali radialnej jest dużo mniej bolesna! To argument, który powinien przekonać każdego, kto nie chce zaciskać zębów podczas terapii. Drugi argument, przemawiający za zastosowaniem fali uderzeniowej skupionej to lepsza skuteczność. Niektóre źródła wspominają nawet o 90 % skuteczności i jest to naprawdę doskonały wynik jak chodzi o leczenie stanów zapalnych tkanek miękkich. Co więcej, fala uderzeniowa skupiona daje większe pole manewru w leczeniu np. złamań, wspomagając leczenie tkanki kostnej. Daje też bardzo dobre rezultaty w leczeniu zwapnień, czy regeneracji ścięgien.

bol-piety-przyczyny

przyczyny bólu pięty i leczenie w danym przypadku

Fala uderzeniowa skupiona FSWT wskazania

Terapia nowoczesną falą skupioną daje bardzo dobre rezultaty w leczeniu większości entezopatii aparatu mięśniowo-szkieletowego, jak również w przypadku blizn, oraz jako leczenie wspomagające gojenie złamań. Stosowaną przez nas falę uderzeniową skupioną w Krakowie pacjenci mogą wykorzystać przy takich schorzeniach jak:

Jeżeli masz problem z którymś z punktów na tej liście to umów się na terapię falą skupioną. Prawdopodobnie nie ma obecnie lepszej, nieinwazyjnej metody leczenia stanów zapalnych w obrębie aparatu mięśniowo-szkieletowego.

Problem dotyczy również Ciebie? Skontaktuj się już teraz!

Zalety fali uderzeniowej skupionej

Tradycyjna fala uderzeniowa jest terapią bolesną. Wszystko przez pneumatyczne działanie pistoletu. Minusem tej fali uderzeniowej jest też rozproszenie, tzn. wygenerowana energia nie jest sfocusowana, przez co zabieg jest mniej skuteczny. W fali uderzeniowej skupionej energia kierowana jest precyzyjnie w miejsce stanu zapalnego i bólu głęboko przenikając do struktur, których to wymaga. Głębokość przenikania fali skupionej wynosi od 0 do aż 6.5 cm dzięki czemu można ją stosować z powodzeniem przy dużych stawach. Właśnie możliwość regulacji sprawia, że pacjenci odwiedzający nasz gabinet w Krakowie falę skupioną mogą świetnie wykorzystać  zarówno w leczeniu powierzchownych, jak i głęboko leżących tkanek. W ten sposób fizjoterapeuta ma możliwość precyzyjnego skupienia się na uszkodzonym obszarze tkanek i uzyskania jak najlepszego efektu leczniczego. Fala uderzeniowa skupiona to metoda nieinwazyjna i bezpieczna dla pacjentów u których nie występują przeciwwskazania do przeprowadzenia omawianej terapii. O przeciwwskazaniach do wykonania fali uderzeniowej skupionej przeczytasz w następnym akapicie.

Fala uderzeniowa skupiona – przeciwwskazania:

Tak jak w przypadku tradycyjnej fali uderzeniowej tak i fali skupionej są pewne przeciwwskazania które uniemożliwiają bezpieczne wykonanie zabiegu. Są to przede wszystkim:

  • rozrusznik serca i problemy kardiologiczne
  • aktywna choroba nowotworowa
  • omijamy okolice głowy, jamy brzusznej, szyi i klatki piersiowej oraz kręgosłup

W przypadku wątpliwości na temat przeciwwskazań do wykonania zabiegu należy powiadomić lekarza lub rehabilitanta o przyjmowanych lekach i schorzeniach, na które się aktualnie leczymy. Specjalista podejmie decyzję, czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu falą uderzeniową skupioną, czy jednak lepiej dobrać inną formę leczenia zachowawczego. W naszym gabinecie w Krakowie fala uderzeniowa skupiona na pewno nie zostanie wykonana u pacjentów, wobec których są wątpliwości, co do stanu ich zdrowia.

Fala uderzeniowa skupiona – jak działa w praktyce?

Fala uderzeniowa skupiona generuje energię, która następnie przenoszona jest na głowicę urządzenia. Wygenerowana energia przenika bezboleśnie do wnętrza tkanek i dociera tam, gdzie znajduje się źródło stanu zapalnego i bólu. Fala skupiona zmniejsza napięcie mięśni, poprawia miejscowo cyrkulację krwi i stymuluje produkcję kolagenu przez co wydatnie ułatwia regenerację chorej okolicy. Jak już zostało wspomniane terapia FSWT bardzo dobrze radzi sobie też z bliznami.

Ile kosztuje fala uderzeniowa skupiona?

Cena fali uderzeniowej skupionej jest wyższa niż tradycyjnej fali uderzeniowej radialnej. Wynika to z faktu, że aparat do fali uderzeniowej jest blisko pięciokrotnie droższy niż aparat do fali radialnej. Co więcej, nowoczesne urządzenie wymaga specjalnego szkolenia z obsługi, które rehabilitant musi odbyć. W naszym gabinecie w Krakowie fala uderzeniowa skupiona kosztuje 90 zł za pojedynczy zabieg na jedną okolicę. Koszt tradycyjnej fali radialnej to 60 zł. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku terapia by była skuteczna wymaga wzięcia pełnej serii zabiegów, czyli ośmiu lub dziesięciu, a czasem więcej przy wyjątkowo opornych schorzeniach (np. Pięta Haglunda). Każdy organizm jest inny, więc u jednego pacjenta z ostrogą po 8 zabiegach będzie kolosalna poprawa, a u innego ta poprawa będzie tylko zauważalna. Pewne jest jedno, fala uderzeniowa skupiona to obecnie najlepsza, nieinwazyjna metoda leczenia zachowawczego przewlekłych stanów zapalnych i zwapnień.

Zobacz również

Gdzie jest skuteczna rehabilitacja barku w Krakowie?

Przynajmniej raz w życiu chyba każdy z nas doświadczył bólu fizycznego. Czy to na skutek urazu lub też chronicznej choroby czy przeciążenia danej struktury. Okazuje się, że jednym z najbardziej kontuzjogennych miejsc w ciele człowieka jest bark. To skomplikowany staw,...

Potrzebna rehabilitacja kolana w Krakowie?

Codziennie tysiące ludzi w Polsce doświadcza bólu i ograniczeń związanych z kolanami. Dlaczego pojawiają się problemy przeważnie z tym stawem i dlaczego konieczne bywa przeprowadzenie rehabilitacja kolana? Kolano jest jednym z najbardziej skomplikowanych stawów w...

Gdzie jest dobra rehabilitacja w Krakowie?

Zadając to pytanie na pewno masz na myśli specjalistów z co najmniej kilkuletnim doświadczeniem w rehabilitacji pacjentów z różnymi kontuzjami i pacjentów w różnym wieku. Pisząc o wieku trzeba mieć świadomość, że inaczej może wyglądać rehabilitowanie aktywnego...

Choroba zwyrodnieniowa stawu skokowego – przyczyny, objawy i metody leczenia

Choroba zwyrodnieniowa stawu skokowego to schorzenie dotyczące stawów skokowych, które powoduje stopniowe pogarszanie się ich funkcjonowania oraz ból. Wraz z postępem choroby, stawy stają się coraz mniej ruchome i trudniejsze w użytkowaniu, co wpływa na jakość życia...

Deformacja Haglunda – Przyczyny, Objawy i Metody Leczenia

Deformacja Haglunda, znana również jako choroba Haglunda lub choroba trzewna kości piętowej, jest schorzeniem, które dotyczy struktury kostnej kości piętowej. Stan ten charakteryzuje się bolesnymi zmianami na tylnej części kości piętowej, zwykle na wysokości guza...

Jak otyłość wpływa na stawy?

Otyłość to przypadłość, z którą zmaga się duża część społeczeństwa. Znacznie utrudnia ona codzienne funkcjonowanie i bardzo mocno wpływa na ogólną kondycję oraz stan zdrowia osób, które z jej tytułu cierpią. Otyłość nie oddziałuje jedynie na układ krwionośny, dla...

Oddział Kraków

Kapelanka 13A (II piętro)
30-347 Kraków

Pon-Pt 8:00 – 20:00, Sb 9:00 - 14:00
krakow@bodymove.pl

Zadzwoń teraz
Zapisz się online