Fala uderzeniowa skupiona w Krakowie już u nas!

wrz 16, 2021 | Fala uderzeniowa

Cierpisz na ostrogi piętowe? Masz problemy z łokciem tenisisty albo innym stanem zapalnym w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego? Pewnie większość z Was słyszała już o zabiegu nazywanym fala uderzeniowa radialna, prawda? To dość popularna już metoda leczenia o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i rozluźniającym. W Polsce obecna praktycznie już 20 lat, choć nie tak popularna jak choćby ultradźwięki, jednak zdecydowanie bardziej skuteczna. Jej skuteczność terapeutyczną szacuje się na około 80% – to naprawdę dużo w rehabilitacji. Od niedawna w Polsce pacjenci mają możliwość korzystać gdzieniegdzie z nowego rodzaju fali akustycznej. Dowiedz się, czym jest fala uderzeniowa skupiona W Krakowie można skorzystać z niej w naszym gabinecie, przy Krowoderskiej 46 (wejście od ul. Szlak).

Fala uderzeniowa skupiona czy radialna?

Fala uderzeniowa skupiona to w zasadzie nowość na rynku usług medycznych w Krakowie. Fala uderzeniowa skupiona w przeciwieństwie do fali radialnej jest dużo mniej bolesna! To argument, który powinien przekonać każdego, kto nie chce zaciskać zębów podczas terapii. Drugi argument, przemawiający za zastosowaniem fali uderzeniowej skupionej to lepsza skuteczność. Niektóre źródła wspominają nawet o 90 % skuteczności i jest to naprawdę doskonały wynik jak chodzi o leczenie stanów zapalnych tkanek miękkich. Co więcej, fala uderzeniowa skupiona daje większe pole manewru w leczeniu np. złamań, wspomagając leczenie tkanki kostnej. Daje też bardzo dobre rezultaty w leczeniu zwapnień, czy regeneracji ścięgien.

fala skupiona na ostrogę

Fala uderzeniowa skupiona FSWT wskazania

Terapia nowoczesną falą skupioną daje bardzo dobre rezultaty w leczeniu większości entezopatii aparatu mięśniowo-szkieletowego, jak również w przypadku blizn, oraz jako leczenie wspomagające gojenie złamań. Stosowaną przez nas falę uderzeniową skupioną w Krakowie pacjenci mogą wykorzystać przy takich schorzeniach jak:

Jeżeli masz problem z którymś z punktów na tej liście to umów się na terapię falą skupioną. Prawdopodobnie nie ma obecnie lepszej, nieinwazyjnej metody leczenia stanów zapalnych w obrębie aparatu mięśniowo-szkieletowego.

supinacja

Problem dotyczy również Ciebie? Skontaktuj się już teraz!

Zalety fali uderzeniowej skupionej

Tradycyjna fala uderzeniowa jest terapią bolesną. Wszystko przez pneumatyczne działanie pistoletu. Minusem tej fali uderzeniowej jest też rozproszenie, tzn. wygenerowana energia nie jest sfocusowana, przez co zabieg jest mniej skuteczny. W fali uderzeniowej skupionej energia kierowana jest precyzyjnie w miejsce stanu zapalnego i bólu głęboko przenikając do struktur, których to wymaga. Głębokość przenikania fali skupionej wynosi od 0 do aż 6.5 cm dzięki czemu można ją stosować z powodzeniem przy dużych stawach. Właśnie możliwość regulacji sprawia, że pacjenci odwiedzający nasz gabinet w Krakowie falę skupioną mogą świetnie wykorzystać  zarówno w leczeniu powierzchownych, jak i głęboko leżących tkanek. W ten sposób fizjoterapeuta ma możliwość precyzyjnego skupienia się na uszkodzonym obszarze tkanek i uzyskania jak najlepszego efektu leczniczego. Fala uderzeniowa skupiona to metoda nieinwazyjna i bezpieczna dla pacjentów u których nie występują przeciwwskazania do przeprowadzenia omawianej terapii. O przeciwwskazaniach do wykonania fali uderzeniowej skupionej przeczytasz w następnym akapicie.

fala uderzeniowa skupiona na kolano

Fala uderzeniowa skupiona – przeciwwskazania:

Tak jak w przypadku tradycyjnej fali uderzeniowej tak i fali skupionej są pewne przeciwwskazania które uniemożliwiają bezpieczne wykonanie zabiegu. Są to przede wszystkim:

  • rozrusznik serca i problemy kardiologiczne
  • aktywna choroba nowotworowa
  • omijamy okolice głowy, jamy brzusznej, szyi i klatki piersiowej oraz kręgosłup

W przypadku wątpliwości na temat przeciwwskazań do wykonania zabiegu należy powiadomić lekarza lub rehabilitanta o przyjmowanych lekach i schorzeniach, na które się aktualnie leczymy. Specjalista podejmie decyzję, czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu falą uderzeniową skupioną, czy jednak lepiej dobrać inną formę leczenia zachowawczego. W naszym gabinecie w Krakowie fala uderzeniowa skupiona na pewno nie zostanie wykonana u pacjentów, wobec których są wątpliwości, co do stanu ich zdrowia.

leczenie łokcia tenisisty falą uderzeniową

Fala uderzeniowa skupiona – jak działa w praktyce?

Fala uderzeniowa skupiona generuje energię, która następnie przenoszona jest na głowicę urządzenia. My pracujemy na BTL-6000 FSWT, w chwili obecnej to prawdopodobnie najnowocześniejszy aparat do fali uderzeniowej skupionej w Krakowie. Wracając do samego zabiegu falą uderzeniową skupioną, wygenerowana energia przenika bezboleśnie do wnętrza tkanek i dociera tam, gdzie znajduje się źródło stanu zapalnego i bólu. Fala skupiona zmniejsza napięcie mięśni, poprawia miejscowo cyrkulację krwi i stymuluje produkcję kolagenu przez co wydatnie ułatwia regenerację chorej okolicy. Jak już zostało wspomniane terapia FSWT bardzo dobrze radzi sobie też z bliznami.

Ile kosztuje fala uderzeniowa skupiona?

Cena fali uderzeniowej skupionej jest wyższa niż tradycyjnej fali uderzeniowej radialnej. Wynika to z faktu, że aparat do fali uderzeniowej jest blisko pięciokrotnie droższy niż aparat do fali radialnej. Co więcej, nowoczesne urządzenie wymaga specjalnego szkolenia z obsługi, które rehabilitant musi odbyć. W naszym gabinecie w Krakowie fala uderzeniowa skupiona kosztuje 90 zł za pojedynczy zabieg na jedną okolicę. Koszt tradycyjnej fali radialnej to 60 zł. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku terapia by była skuteczna wymaga wzięcia pełnej serii zabiegów, czyli ośmiu lub dziesięciu, a czasem więcej przy wyjątkowo opornych schorzeniach (np. Pięta Haglunda). Każdy organizm jest inny, więc u jednego pacjenta z ostrogą po 8 zabiegach będzie kolosalna poprawa, a u innego ta poprawa będzie tylko zauważalna. Pewne jest jedno, fala uderzeniowa skupiona to obecnie najlepsza, nieinwazyjna metoda leczenia zachowawczego przewlekłych stanów zapalnych i zwapnień.

Zobacz również

Jak otyłość wpływa na stawy?

Otyłość to przypadłość, z którą zmaga się duża część społeczeństwa. Znacznie utrudnia ona codzienne funkcjonowanie i bardzo mocno wpływa na ogólną kondycję oraz stan zdrowia osób, które z jej tytułu cierpią. Otyłość nie oddziałuje jedynie na układ krwionośny, dla...

Najpopularniejsze choroby i urazy nadgarstków

Nadgarstki to wrażliwe i nad wyraz często narażone na urazy i choroby stawy. Ich sprawność całkowicie uzależnia dłonie i poważnie oddziaływuje na możliwości motoryczne każdego z nas podczas codziennych aktywności. Bóle i schorzenia nadgarstków są przyczyną wielu...

Usuwanie cellulitu falą uderzeniową Kraków

Chcesz usunąć cellulit z pośladków? A może twoją zmorą jest cellulit na udach? Bez względu na obszar występowania „pomarańczowych skórek” mamy dla Ciebie rozwiązanie: usuwanie cellulitu falą uderzeniową. W Krakowie, w naszym gabinecie w ścisłym centrum od lat...

Leczenie pięty Haglunda Kraków

Dokucza Ci ból z tyłu pięty, pojawił się w tym miejscu obrzęk, przez co każdy kolejny krok stanowi wyzwanie? Wśród kilku schorzeń, które mogą dawać opisane wyżej objawy jest właśnie tzw. pięta Haglunda, nazywana też jałową martwicą kości piętowej. Chcesz...

Czy zabieg falą uderzeniową boli?

Pytanie: czy zabieg falą uderzeniową boli zadaje nam przeciętnie co drugi, trzeci pacjent przed wejściem do gabinetu. Odpowiedź nie jest łatwa ponieważ doświadczanie bólu uzależnione jest od wielu czynników. Przede wszystkim od nasilenia dolegliwości,...

Jaka jest skuteczność fali uderzeniowej?

Do napisania tego artykułu skłoniły nas częste pytania pacjentów o skuteczność fali uderzeniowej. O co najczęściej nas pytacie? Przede wszystkim: „Czy te zabiegi są skuteczne?” „Czy mi te zabiegi pomogą?” „Ile muszę wziąć takich zabiegów?” Skuteczność...

Oddział Kraków

Krowoderska 46, wejście od ul. Szlak (narożna kamienica, dawniej ul.Szlak 12)
Pon-Pt 8:00 – 20:00, Sb 9:00 - 14:00
krakow@bodymove.pl

Pin It on Pinterest

Share This

Pomocny artykuł?

Jeżeli tak to zapraszamy Ciebie abyś udostępnij go znajomym!

Zadzwoń teraz
Zapisz się online