Fala uderzeniowa Kraków

Fala uderzeniowa to skuteczna metoda leczenia zachowawczego, którą można stosować na mięśnie, ścięgna, ogólnie stawy. Ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz rozluźniające. Jest to metoda skuteczna zarówno w ostrych stanach zapalnych jak i w stanach przewlekłych w obrębie aparatu mięśniowo-szkieletowego. Od lat mamy w swojej ofercie zabieg: FALA UDERZENIOWA Kraków, Kapelanka 13A – zapamiętaj ten adres, ale i tak dostaniesz potwierdzenie wizyty sms jeżeli się zarejestrujesz na zabieg.

Fala uderzeniowa daje doskonałe rezultaty w leczeniu takich schorzeń jak:

N

ostroga piętowa

N

łokieć tenisisty

N

haluksy

N

zapalenie rozcięgna podeszwowego

N

zapalenie ścięgna Achillesa

N

łokieć tenisisty/golfisty

Skuteczność terapii na poziomie 80-90% sprawia, że pacjenci niekiedy czują lekką poprawę już po kilku krótkich zabiegach. Wczesne rezultaty terapeutyczne leczenia to jedno, natomiast należy bezwzględnie pamiętać, że pełna seria w przypadku terapii falami uderzeniowymi wynosi w przypadku fali radialnej 10 zabiegów, a w przypadku fali skupionej 8 zabiegów, zwłaszcza w przypadku leczenia ostróg piętowych i przewlekłych stanów zapalnych np. rozcięgna podeszwowego, czy też ścięgna Achillesa. Fala uderzeniowa jest w pełni bezpieczna dla zdrowego organizmu i ma niewiele przeciwskazań. Ich listę sprawdzisz poniżej. Szacuje się, że powrót do sprawności uzyskuje się do 3-4 tygodni po ostatnim zabiegu z pełnej serii. Sprawdź, na czym polega terapia SWT (ang. Shock Wave Therapy) i na co można ją stosować?

fala-uderzeniowa-skupiona-krakow
bol-barku-fala-uderzeniowa

Rejestracja wizyty na zabieg online lub telefonicznie

Przebieg terapii falą uderzeniową

Terapia falą uderzeniową składa się z konkretnej liczby zabiegów, które są potrzebne do wyleczenia schorzenia. Przy przewlekłych stanach zapalnych i zwapnieniach jak ostroga piętowa konieczna może być pełna seria zabiegów, a więc osiem – w przypadku fali skupionej. Wracając do samego zabiegu falą uderzeniową to wygląda on tak, że fizjoterapeuta smaruje głowicę urządzenia żelem, przykłada do miejsca bólu i włącza aparat. Zabieg trwa kilka minut, czasem trzy, czasem pięć, ale jest to zawsze dokładnie 2000 „uderzeń”. W niektórych przypadkach zabieg falą uderzeniową choć nieinwazyjny może być nieco bolesny. To zupełnie normalne, przecież w tym konkretnym miejscu jest stan zapalny. Zapamiętaj ten adres jeżeli szukasz najbardziej korzystnej finansowo fali uderzeniowej w Krakowie Kapelanka 13A.

Wskazania do terapii falą uderzeniową

Fala uderzeniowa z powodzeniem stosowana jest w leczeniu tkanek miękkich, zarówno mięśni, ścięgien, jak i pochewek. Szybko likwiduje ból oraz stan zapalny, maksymalizując przy tym proces regeneracji tkanek. Z uwagi na skuteczność sięgającą aż 80% lekarze na całym świecie wykorzystują terapię SWT do leczenia takich schorzeń jak:

N

ostroga piętowa dolna

N

ostroga piętowa górna

N

pięta Haglunda

N

zapalenie ścięgna Achillesa

N

zapalenie krętarza większego

N

„kolano skoczka”

N

„kolano kinomana”

N

haluksy

N

„łokieć tenisisty”

N

„łokieć golfisty”

N

ból biodra

N

stany zapalne i bóle w obrębie barku

N

zespół ciśnień nadgarstka

N

zespół mięśnia piszczelowego przedniego

N

zwapnienia

fala-uderzeniowa-krakow-wskazania

Skuteczność fali uderzeniowej sięga aż 80%!

To bardzo dobry wynik w porównaniu do innych metod fizykoterapii. Większość pacjentów leczonych falą uderzeniową zgłasza poprawę już po 4-5 krótkich zabiegach. Znika lub wydatnie zmniejsza się ból, maleje obrzęk oraz stan zapalny. W większości „świeżych przypadków” schorzenie udaje się wyleczyć już 5 sesjami przy pomocy fali uderzeniowej. W przypadku przewlekłych stanów zapalnych konieczne bywa czasem wzięcie 10, czy nawet 15 zabiegów falą uderzeniową. Wniosek? Lepiej zgłosić się na terapię ESWT z wynikiem badania obrazowego tak szybko, jak to możliwe, a nie czekać aż stan się pogorszy. Jeżeli terapia falą uderzeniową Kraków zostanie wdrożona szybciej umożliwi to po prostu szybsze wyleczenie schorzenia.

Sprawdź!

fala-uderzeniowa-wskazania

Warto wiedzieć, że …
Terapia falami uderzeniowymi stosowana jest w obrębie aparatu mięśniowo-szkieletowego

 

 

 

Chociaż terapia falą uderzeniową jest nieinwazyjną i bezpieczną dla zdrowia metodą leczenia to istnieją pewne przeciwwskazania do jej zastosowania. Są to: ciąża, aktywne nowotwory, zakrzepica żylna lub tętnicza, problemy z krzepliwością krwi, rozrusznik serca, osteoporoza. W przypadku wątpliwości należy zapytać fizjoterapeutę o ewentualne przeciwwskazania do wykonania terapii falami uderzeniowymi.

Fala uderzeniowa zalety terapii

N

szeroka gama zastosowań w leczeniu różnych schorzeń

N

wysoka skuteczność w walce z bólem i stanem zapalnym

N

szybsza regeneracja tkanek

N

poprawa cyrkulacji krwi

N

wzrost produkcji naturalnego kolagenu

N

nieinwazyjność

N

mała bolesność

N

brak efektów ubocznych

N

możliwość uniknięcia operacji

N

niski koszt terapii

Powyżej główne zalety terapii falą uderzeniową. Warto jednak rozwinąć kwestie skierowania od lekarza. Nie jest ono wymagane, natomiast by rozpocząć zabiegi falą uderzeniową trzeba koniecznie przedstawić fizjoterapeucie wynik badania obrazowego, np. USG, zdjęcie RTG, czy wynik badania rezonansem. Terapia falą uderzeniową jest wskazana przy takich schorzeniach jak ostroga piętowa, czy łokieć tenisisty i wykazuje dużą skuteczność. Dzięki niej wielu pacjentom udało się uniknąć interwencji chirurgicznej i żmudnej rehabilitacji.

Zapraszamy na zabiegi - fala uderzeniowa
Kraków, Kapelanka 13A

Jest nam bardzo miło poinformować, że mieszkańcy takich dzielnic jak Dębniki, Ruczaj i Stare Miasto mają "na wyciągnięcie ręki" centrum medyczne, w którym można przeprowadzić terapię falą uderzeniową na nowoczesnym, certyfikowanym sprzęcie i w miłej atmosferze.

Fala uderzeniowa Kraków, Kapelanka 13A, II piętro

Oddział Kraków

Kapelanka 13A (II piętro)
30-347 Kraków

Pon-Pt 8:00 – 20:00, Sb 9:00 - 14:00
krakow@bodymove.pl

Zadzwoń teraz
Zapisz się online