Fala uderzeniowa Kraków

Szukasz skutecznej metody w walce z bólem mięśni, ścięgien lub stawów? Chcesz wyleczyć przewlekły lub ostry stan zapalny w obrębie aparatu mięśniowo-szkieletowego? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, która zawiera się w dwóch słowach: FALA UDERZENIOWA Kraków, Krowoderska 46, lokal 10 (wejście od ul. Szlak) – zapamiętaj ten adres.

Fala uderzeniowa daje doskonałe rezultaty w leczeniu takich schorzeń jak:

N

ostroga piętowa

N

łokieć tenisisty

N

haluksy

N

zapalenie rozcięgna podeszwowego

N

zapalenie ścięgna Achillesa

N

zespół cieśni nadgarstka

Wysoka skuteczność tej terapii sprawia, że pacjenci czasami czują lekką poprawę już po kilku krótkich zabiegach. Nie można „zachłysnąć” się pierwszymi rezultatami, bo może to być zgubne, jeżeli przerwie się leczenie. Należy bezwzględnie pamiętać, że pełna seria w przypadku terapii falami uderzeniowymi wynosi w przypadku fali radialnej 10 zabiegów, a w przypadku fali skupionej 8 zabiegów, zwłaszcza w przypadku leczenia ostróg piętowych i przewlekłych stanów zapalnych np. rozcięgna podeszwowego, czy też ścięgna Achillesa. Fala uderzeniowa jest bezpieczna, daje mnóstwo korzyści i ma niewiele przeciwskazań. Skończ z lekami przeciwbólowymi, które niszczą żołądek i obciążają wątrobę. Wypróbuj skuteczne i nieinwazyjne zabiegi falą uderzeniową. Dzięki nim szybciej wrócisz do pełnej sprawności. Sprawdź, na czym polega terapia ESWT (ang. Extracorporeal Shock Wave Therapy) i na co można ją stosować?

fala-uderzeniowa-krakow
bol-barku-fala-uderzeniowa

Przekonaj się o działaniu terapii falą uderzeniową na własnym ciele!

Przebieg terapii falą uderzeniową

Terapia falą uderzeniową składa się z konkretnej liczby zabiegów, które są potrzebne do wyleczenia schorzenia. Przy przewlekłych stanach zapalnych i zwapnieniach jak ostroga piętowa konieczna może być pełna seria zabiegów, a więc osiem – w przypadku fali skupionej. Wracając do samego zabiegu falą uderzeniową to wygląda on tak, że fizjoterapeuta smaruje głowicę urządzenia żelem, przykłada do miejsca bólu i włącza aparat. Zabieg trwa kilka minut, czasem trzy, czasem pięć, ale jest to zawsze dokładnie 2000 „uderzeń”. W niektórych przypadkach zabieg falą uderzeniową choć nieinwazyjny może być nieco bolesny. To zupełnie normalne, przecież w tym konkretnym miejscu jest stan zapalny. Zapamiętaj ten adres jeżeli szukasz najbardziej korzystnej finansowo fali uderzeniowej w Krakowie Krowoderska 46 lok. 10.

Wskazania do terapii falą uderzeniową

Fala uderzeniowa z powodzeniem stosowana jest w leczeniu tkanek miękkich, zarówno mięśni, ścięgien, jak i pochewek. Szybko likwiduje ból oraz stan zapalny, maksymalizując przy tym proces regeneracji tkanek. Z uwagi na skuteczność sięgającą aż 80% lekarze na całym świecie wykorzystują terapię ESWT do leczenia takich schorzeń jak:

N

ostroga piętowa dolna

N

ostroga piętowa górna

N

pięta Haglunda

N

zapalenie ścięgna Achillesa

N

zapalenie krętarza większego

N

„kolano skoczka”

N

„kolano kinomana”

N

haluksy

N

„łokieć tenisisty”

N

„łokieć golfisty”

N

ból biodra

N

stany zapalne i bóle w obrębie barku

N

zespół ciśnień nadgarstka

N

zespół mięśnia piszczelowego przedniego

N

zwapnienia

fala-uderzeniowa-krakow-wskazania

Skuteczność fali uderzeniowej sięga aż 80%!

To bardzo dobry wynik w porównaniu do innych metod fizykoterapii. Większość pacjentów leczonych falą uderzeniową zgłasza znaczną poprawę już po 2-3 krótkich zabiegach. Znika lub wydatnie zmniejsza się ból, maleje obrzęk oraz stan zapalny. W większości „świeżych przypadków” schorzenie udaje się wyleczyć już 5 sesjami przy pomocy fali uderzeniowej. W przypadku przewlekłych stanów zapalnych konieczne bywa czasem wzięcie 10, czy nawet 15 zabiegów falą uderzeniową. Wniosek? Lepiej zgłosić się na terapię ESWT tak szybko, jak to możliwe, a nie czekać aż stan się pogorszy. Jeżeli fala uderzeniowa Kraków zostanie wdrożona szybciej umożliwi po prostu szybsze wyleczenie schorzenia.

Sprawdź!

terapia-eswt

Warto wiedzieć, że …
Używamy tylko najnowocześniejszego sprzętu na rynku

 

 

 

Chociaż terapia falą uderzeniową jest nieinwazyjną i bezpieczną dla zdrowia metodą leczenia to istnieją pewne przeciwwskazania do jej zastosowania. Są to: ciąża, aktywne nowotwory, zakrzepica żylna lub tętnicza, problemy z krzepliwością krwi, rozrusznik serca, osteoporoza. W przypadku wątpliwości należy zapytać fizjoterapeutę o ewentualne przeciwwskazania do wykonania terapii falami uderzeniowymi.

Fala uderzeniowa zalety terapii

N

szeroka gama zastosowań w leczeniu różnych schorzeń

N

wysoka skuteczność w walce z bólem i stanem zapalnym

N

szybsza regeneracja tkanek

N

poprawa cyrkulacji krwi

N

wzrost produkcji naturalnego kolagenu

N

nieinwazyjność

N

mała bolesność

N

brak efektów ubocznych

N

brak konieczności skierowania od lekarza

N

możliwość uniknięcia operacji

N

niski koszt terapii

Powyżej główne zalety terapii falą uderzeniową. Warto jednak rozwinąć kwestie skierowania od lekarza. Nie jest ono potrzebne, natomiast by rozpocząć zabiegi falą uderzeniową trzeba pokazać fizjoterapeucie wynik badania obrazowego, np. USG, zdjęcie RTG, czy wynik badania rezonansem. Terapia falą uderzeniową jest niezwykle skuteczna przy takich schorzeniach jak ostroga piętowa, czy łokieć tenisisty. Dzięki niej wielu pacjentom udało się uniknąć interwencji chirurgicznej i żmudnej rehabilitacji, a to wszystko przy niewielkich kosztach terapii falą uderzeniową.

Zapraszamy na zabiegi - fala uderzeniowa
Kraków, Krowoderska 46 (wejście od ul. Szlak)

Jest nam bardzo miło poinformować, że mieszkańcy takich dzielnic jak Krowodrza i Stare Miasto mają "na wyciągnięcie ręki" gabinet, w którym można przeprowadzić terapię falą uderzeniową na nowoczesnym sprzęcie i w miłej atmosferze, a wszystko w przystępnej cenie.

Fala uderzeniowa Kraków, Krowoderska 46 lok. 10

Oddział Kraków

Krowoderska 46, wejście od ul. Szlak (narożna kamienica, dawniej ul.Szlak 12)
Pon-Pt 8:00 – 20:00, Sb 9:00 - 14:00
krakow@bodymove.pl

Pin It on Pinterest

Share This
Zadzwoń teraz
Zapisz się online